www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De O Infotmatie


Guest Junkyard
 Share

Recommended Posts

Guest Junkyard

am o chitara romaneasca probabil acum este in restaurare [slefuire/vopsire/lacuire etc] idea e nu am nici o idee ce chitara sau ce model daca cineva se pricepe please help

Multumesc in avans :)

post-16589-0-16579500-1303383437_thumb.jpg

post-16589-0-55663300-1303383450_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Este o Hora , datand de la finalul anilor 70, cel mai probabil. Se poate obtine o chitara buna din cei ai tu acolo. Poti arunca o privire aici, ca sa vezi ce am facut eu dintr-o chitara Hora veche: http://forums.rgc.ro/topic/57433-cadou-pentru-un-pustan/page__p__553574#entry553574

 

Eu zic sa incepi prin a-ti face o lista cu obiectele de care ai nevoie, dupa care sa le cumperi. E foarte important sa stii la ce rezultat vrei sa ajungi. Daca nu ai experienta, cere ajutorul cuiva priceput, daca esti din Iasi ma poti contacta. Degeaba te apuci sa o restaurezi/modifici daca nu ai tot ce iti trebuie.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest Junkyard

pai chitara este deja gata nu prea am experienta dar am facut ce am stiut mai bine din sursele care le-am avut chitara cand am cumparato se auzea perfect cu timpul a inceput sa se auda un bazait... am desfacuto si un fir eram rupt... acum dozele vreau sa le pastrez dar restul pieselor as vrea sa le schimb gen switch pentru doze si butoanele de volum si ton si mufa jack stie cineva ceva de unde pot lua piese pentru asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.