www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Tatoo


maur

Recommended Posts

cum/unde pot sa fac si eu asa ceva?:

post-3673-0-96941400-1302285273_thumb.jpg

post-3673-0-22744200-1302285278_thumb.jpg

post-3673-0-67576900-1302285282_thumb.jpg

m-am grabit, n-am folosit photoshop, si se vede culoarea alba(bg) a pozei tatuajului.

ideea e sa aplic acel tatuaj pe chitara, definitiv, si sa se vada doar ce e scris cu negru.

va rog sa-mi spuneti care-i cea mai buna solutie, si mai ales cea mai durabila.

multumesc.

 

ps:

sa nu uit. eu sunt din onesti-bacau, deci solutiile sa fie prin imprejurim, pe cat se poate, sau ceva online.

Link to comment
Share on other sites

Este destul de simplu. Trebuie sa izolezi bine portiunile pe care nu vrei sa le vopsesti si sa pulverizezi vopseaua de la o distanta considerabila. Trebuie aplicate straturi subtiri, consecutive, cu pauza (timp) intre ele pentru a evita curgerea vopselei si alte efecte neplacute. Pentru a aplica o a doua culoare (model muti-color), este recomandata o pauza de 5-6 ore pentru ca vopselele sa nu reactioneze intre ele si pentru a evita deterioarea primei vopsea datorita aplicarii sablonului. Fiecare culoare adaugata in model implica o pauza lunga pentru uscare.

Link to comment
Share on other sites

1. Da, am facut asta de cateva ori, uite un exemplu: http://forums.rgc.ro...574#entry553574

2. Da, desi cele mai recomandate ar fi spray-urile pentru cei care fac graffity. Daca nu ai mai facut asa ceva, incearca intai pe alte suprafete, nu drect pe chitara. Aplica de la distanta! Intr-adevar, vei irosi multa vopsea, dar vei avea o oarecare uniformitate si nu va curge vopseaua. Si cel mai important e sa aplici in reprize scurte. Acum, ori astepti o ocazie sa aduci chitara in Iasi, ori te pregatesti de facut sabloane si izolat zonele pe care vrei sa pastrezi culoarea initiala.

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.