www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

home alone


Guest ciprian_d
 Share

Recommended Posts

Guest ciprian_d

salutare!!!...vara asta am sa plec pentru o perioada de timp.. nashpa e ca nu pot sa imi iau si chitara cu mine. am o hora electroacustica. chestia e ca si anul trecut am lasat-o acasa, nu in husa..ci asa rezemata de un scaun. am gasit-o intr-o stare deplorabila. cum trebuie sa o las? in husa? pozitia conteaza? sugestii si sfaturi pls!!! multam!! pax!

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

salutare!!!...vara asta am sa plec pentru o perioada de timp.. nashpa e ca nu pot sa imi iau si chitara cu mine. am o hora electroacustica. chestia e ca si anul trecut am lasat-o acasa, nu in husa..ci asa rezemata de un scaun. am gasit-o intr-o stare deplorabila. cum trebuie sa o las? in husa? pozitia conteaza? sugestii si sfaturi pls!!! multam!! pax!

Pai ...in primul rand pune-o in husa ...nu vrei sa se puna praful si alte impuritati pe ea ...umiditatea ridicata dauneaza...etc

Pozitia ...ma indoiesc ca ar conta prea tare ...desi am auzit si chestii cum ca ar fi mai bine s-o pui pe verticala ...deci, ia-ti un stativ de chitara, baga chitara in husa, pune-o in stativ si du-te unde ai treaba.

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

deci...vertical...da faza cu corzile nu am inteles-o...megasoft..te-ai mai trezit din betie..?explicatii

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

sunt si eu curios :) ...ziceai ca atunci cand ti-ai lasat chitara pur si simplu ai gasit-o intr-o stare deplorabila...

poti sa-mi zici si mie exact ce a patit?

cred ca acusticu meu nu a mai vazut o husa de mult timp :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.