www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Si Vocalista Experimentati, Cautam Trupa


Guest VictorMan
 Share

Recommended Posts

Guest VictorMan

Salutare.

Suntem chitarist si vocalista cu abilitate, experienta scenica alaturi de mai multe trupe in spate si suntem interesati de a reincepe activitatea muzicala. Avem 22 respectiv 23 de ani si suntem indreptati spre zona heavy metal cu influente gothic. Asadar cautam preferabil o trupa deja formata in aceasta directie sau oameni (prioritara este sectia ritmica: basist si tobosar) seriosi, deschisi, care sa isi cunoasca instrumentul si sa aiba niste cunostine de baza de teorie, dornici sa ne sustina si cu care sa intemeiem o relatie de prietenie de durata.

Detalii: limitele de varsta sa se incadreze intre 20-25 de ani (se pot face exceptii). Genul de muzica pe care ne axam nu este batut in cuie, ci orientativ. Stilul muzical al grupului va fi dictatat de "vibe"-ul de moment si personalitatea fiecarui instrumentist insa nu avem intentia sa deviem foarte mult. Nu acceptam instrumentisti implicati deja intr-unul sau mai multe proiecte. Avem piese proprii (unele dintre ele din fostele noastre trupe) altele fresh si interesante. Cei interesati ii rog sa ma contacteze printr-un PM pe profil, iar de-acolo, cel mai probabil vom stabili o data si un loc unde sa ne intalnim si sa ne cunoastem.

 

Multumim si asteptam propuneri!

Link to comment
Share on other sites

salut....am citit anuntul vostru si....as fi tentat sa incerc....

ideea e ca eu sunt axat mai mult pe blues si jazz....hard rock...

recunosc ca nu sunt adeptul cover-urilor....

compun piese....si versuri.

acum ce sa mai zic....aaaaa.sunt armonist, cant un pic si cu vocea...stiu bass...un pic de pian...si mandoline....

dek.stories e id-ul meu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.