www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

mugur de fluier


Guest Raul Gheba
 Share

Recommended Posts

Guest Raul Gheba

poate cineva sa imi explice mai clar bataia la mugur de fluier.. nu neaparat dupa melodia originala.. dar cum o cantati voi

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

poate cineva sa imi explice mai clar bataia la mugur de fluier.. nu neaparat dupa melodia originala.. dar cum o cantati voi

pai ...intro-ul este ...

patrime pauza-de-o-patrime patrime patrime patrime patrime patrime

 

:) unde patrime e cate o bataie (fie upstroke sau downstroke) ...TAM TAM TAM TAM TAM TAM

cam asa e pe toate versurile daca nu ma insel.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
cate o bataie a unui acord si fiecare acord se canta astfel?

 

Ia melodia, ascult-o pana o visezi noaptea si cred ca nu vei avea nici o problema la reproducerea ei. Cea mai interesanta parte nu e bataia, ci schimbatul rapid al acordurilor. Spor la studiu :)

 

 

 

P.S. Ceva si mai interesant de cantat este "Nunta" care m-a rupt sa o cant pe acorduri. Acum am descoperit varianta in powerchords si si suna mai bine (cam ca originala) si e mult mai simplu de cantat.

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

Ia melodia, ascult-o pana o visezi noaptea si cred ca nu vei avea nici o problema la reproducerea ei. Cea mai interesanta parte nu e bataia, ci schimbatul rapid al acordurilor. Spor la studiu :)

P.S. Ceva si mai interesant de cantat este "Nunta" care m-a rupt sa o cant pe acorduri. Acum am descoperit varianta in powerchords si si suna mai bine (cam ca originala) si e mult mai simplu de cantat.

 

 

chiar in noaptea asta inainte sa vad postul asta m-am apucat de treaba.. si mi-a iesit :) cat despre nunta... ai perfecta dreptate , suna mai bine pe power chords

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Spider

chiar in noaptea asta inainte sa vad postul asta m-am apucat de treaba.. si mi-a iesit :) cat despre nunta... ai perfecta dreptate , suna mai bine pe power chords

 

 

Puteti sa imi dati shi mie power cords pentru nunta ?

 

10x anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest recrutul

e mai bine sa asculti mugur de fluier varianata colibri de pe 'in cautarea cuibului perdut'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.