www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Electrica Acustica Baton Rouge R11Ce


Guest tmxchristian
 Share

Recommended Posts

Guest tmxchristian

Nume echipament - Baton Rouge R11CE companie nemteasca , Decembrie 2009 http://batonrougegui....php?id=125&L=1

 

- Pret - 300 Euro , Nou

 

- De la cine / De unde a fost cumparat - Poi am cumparat-o din Austria de la magazinul de instrumente de muzica numit Klangfarbe, Vienna.

 

- Caracteristici - poi cum zice si la ei pe site: Dreadnoughtkorpus, Cutaway, massive B-grade Fichtendecke, Boden und Zargen aus Mahagoni, Mechanik DieCast chrom, Finish seidenmatt, Shadow/ BR Performer Pro Tuner(On Board), Nanoflex PU .

 

- Cum suna / Cum se comporta - Este prima mea chitara personala si pot sa spun ca imi place la nebunie cum suna. Nu este lacuita normal ci ceva mat sau cum ii se spune si se aude exceptional din cauza asta, parerea mea. Se aude foarte bine bassul nu se aude infundat ca la chitarile lacuite . Am comparat cu un Takamine ,evindent nu foarte calitativ din cauza pretului, tot cam la aceleas pret si am putut observa mare diferenta. Nu se dezacordeaza repede , chiar sunt impresionat ca decat la 1 zile dupa acordare se dezacordeaza dar nu foarte mult si nu trebuie in general sa invart de cheite pentru a acorda la fix .

 

- Parti bune / Parti rele - ce nu imi place este ca am o problema cand o leg la amp sau mixer ca face un zgomot cand ciupesc tare coarda sol liber. acuma este la reparat... Corzile sunt foarte aproape de Neck. Nu se dezacordeaza repede. Daca port o camasa cu nasturi si tin chitara cu cureaua atuncia se freaca pe spate chitari si ramane o urma , probabil din cauza ca nu e lacuita.

 

- Impresie generala - nota.. nu cred ca are rost pentru ca doar de 1 an cant la chitara si inca nu am auzit sau testat personal chitari scumpe precum Gibson, Fender, Taylor sau altele.. Folosesc corzi D`Addario.

 

Sample si poze in attackments. Mentionez ca le-am inregistrat in Guitar Rig 4 Pro cu effect de Reverb.

GodfatherBatonRogue.mp3

Don`t need you.mp3

post-17138-0-10985300-1298471412_thumb.jpg

post-17138-0-90963700-1298471516_thumb.jpg

post-17138-0-70352100-1298471597_thumb.jpg

post-17138-0-40350600-1298471909_thumb.jpg

post-17138-0-43688700-1298471911_thumb.jpg

post-17138-0-70257300-1298472245_thumb.jpg

Edited by tmxchristian
Link to comment
Share on other sites

Guest tmxchristian
- Parti bune / Parti rele - ce nu imi place este ca am o problema cand o leg la amp sau mixer ca face un zgomot cand ciupesc tare coarda sol liber. acuma este la reparat.

 

Am luat-o de la reparat si nu mai face acel zgomot!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.