www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[tab]Cargo - Baga-ti mintile in cap


Guest Tyzet
 Share

Recommended Posts

Dragul meu, te rog sa ma ierti daca sunt dur cu tine, nu vreau sa te jignesc!

Tu esti sigur ca ai ascultat piesa asta cu atentie? Ai acordat chitara in E natural (deci nu Eb)? Stii sa prinzi E power-chord (cvinta)?

Uite iti zic cum e piesa asta. NU te misti din E pt. nimic in lume, nici daca vin turcii! Asa. Si asculta piesa, vei vedea ca mai schimba ei niste tonuri, nu cel de baza. Se plimba pe tastele 3, 2 si 1 de pe A.

Daca la piesa asta ai nevoie de tab, inseamna ce e ceva naspa in lumea asta.

 

Sorry! Nu-mi sta in caracter sa scriu asa ceva, dar e dezamagitor pentru mine..... Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tyzet

Dragul meu, te rog sa ma ierti daca sunt dur cu tine, nu vreau sa te jignesc!

Tu esti sigur ca ai ascultat piesa asta cu atentie? Ai acordat chitara in E natural (deci nu Eb)? Stii sa prinzi E power-chord (cvinta)?

Uite iti zic cum e piesa asta. NU te misti din E pt. nimic in lume, nici daca vin turcii! Asa. Si asculta piesa, vei vedea ca mai schimba ei niste tonuri, nu cel de baza. Se plimba pe tastele 3, 2 si 1 de pe A.

Daca la piesa asta ai nevoie de tab, inseamna ce e ceva naspa in lumea asta.

 

Sorry! Nu-mi sta in caracter sa scriu asa ceva, dar e dezamagitor pentru mine..... Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau!

ok. ai dreptate si tu. dar ideea e ca mai e si un intro.

intro-ul ala nu e de forma 0 00 0 00.

asta era intrebarea mea. pe la ce note sa cant intro-ul ala. :)

Edited by Tyzet
Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

intro-u e asa:

e--------------------------------------------------------------------------------------

b--0--10--12--0--10--12--0--12--12s13--12-----0--7--8--0--7--8--0--8--7--5-

g--------------------------------------------------------------------------------------

d

a

E

 

eventual poti sa-l faci pe tap

Link to comment
Share on other sites

Guest Tyzet

intro-u e asa:

e--------------------------------------------------------------------------------------

b--0--10--12--0--10--12--0--12--12s13--12-----0--7--8--0--7--8--0--8--7--5-

g--------------------------------------------------------------------------------------

d

a

E

 

eventual poti sa-l faci pe tap

mersi ma, cat despre killahead, am urmatorul mesaj:

va multumesc din suflet domnule moderator pentru laudele aduse. intr`adevar sunteti demn de a fi moderator pentru un forum de chitaristi, deoarece sunteti foarte bun in a da explicatii celor ce sunt mai la inceput cu chitara. o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Cred ca pana acum am raspuns la 100 de mailuri si PM-uri legate de "intrebari ale incepatorilor". Despre intrebarile pe messenger si skype nu mai vorbesc... Nu cred ca cineva m-a intrebat ceva vreodata si nu i-am raspuns.

 

Ti-e nu ti-am raspuns deoarece nu ai intrebat nimic.

Tu ai cerut un tab. Cu alte cuvinte, tu nu ai vrut sa inveti sa canti la chitara, ai vrut sa ai totul de-a gata. Asa nu merge la mine. Eu ajut doar pe cei care vor sa invete sa cante cu adevarat. Eu port my own little private war impotriva taburilor. Asta e. Absurd, nu? :)

 

Repet Daca la acea piesa ai nevoie de tab e destul de trist.

Sfat Incearca sa cauti fiecare ton al melodiei in parte pe chitara. Daca nu-ti dai seama din prima mai incerci odata. Si tot asa. De sute de ori daca e nevoie. Ma crezi ca dupa aia o sa fii mai bun si o sa te simti ca un rege?

Gluma Daca mi te mai adresezi cu "domnule" si cu "sunteti" te ia mama naibii :)

 

Friends, ok? O zi buna si tie! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.