www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Js 22 R


Guest Zookye
 Share

Recommended Posts

Salut.

 

Am un prieten care vrea sa-si achizitioneze o chitara electrica a primit sfaturi cum ca Jackson JR 22 R ar fi o chitara buna. Eu nu ii stiu pe respectivii tipi care l-au sfatuit, deci vreau sa aud parerea voastra despre aceasta chitara.

Cumparatorul vrea sa cante la ea mai orice, insa are el ceva cu stilul heavy, hard, rock, metal, etc.

 

As vrea va rog daca se poate sa-mi spuneti daca chitara asta ii va satisface nevoile si daca exista alte optiuni in gama asta de pret.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

is prea multe chestii de zis aici.....chiar prea multe....uite unele din ele.

1) Prietenul tau este incepator la chitara ?

2) Care este bugetul de care dispune acel prieten al tau pentru achizitionarea unei chitari?

3)Ce model doreste? V-uri , X-uri , Y-uri , Q-uri , standard , etc......cu floyd , fara floyd , neck-tru , bolt-on....etc.....

Si lista poate continua.........

Link to comment
Share on other sites

1)Se poate zice ca este incepator deorece are cam 1an si jumate de cand canta.

 

2) Am specificat la recomandarea altor chitari sa fie in aceeasi gama de pret (max 1000 RON).

 

3)Mai mult ca sigur vreau cu floyd. Legat de neck, nu cred ca da prea mare importanta.

Legat de aspectul chitarei...mai toate, dar fara forma de Fender.

Link to comment
Share on other sites

atunci daca vrea metale , sa isi ia Jackson....daca i s-a pus pata pe asta....daca nu , sa caute pe piata si alte modele.

Cea mai buna chitara e aia pe care canti cel mai comod (comod la grif , adica la gatul chitarii) si care are ton asa cum doresti tu (asta mai putin probabil....da prima e cam o certitudine)

Asadar , alegerea apartine cumparatorului.

Eu Jackson am vrut , Jackson am.

 

Dar mi-e greu sa cred ca va gasi cu floyd la 1000 de lei (poate pe forum ). Daca vrea noua , va trebui sa mai pulseze ceva.

Uite cateva modele ce s-ar putea sa il intereseze -> http://guitarshop.ro/produs.php?pid=23 sau http://guitarshop.ro/produs.php?pid=1333 .

Bafta !

 

Pluseze , pardon de greseala :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.