www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb De Experienta


Guest quartz
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Nu sunt de foarte mult timp pe RGC dar m-am hotarat sa apelez la ajutorul vostru. Cant la chitara de aproximativ 3 ani (nu am mai luat in calcul pauzele fiindca au fost si perioade in care nu am mai repetat) si pot sa zic ca am depasit nivelul de incepator. Cu toate acestea simt ca incep sa ma plafonez. Sunt mii de tutoriale pe net, o gramada de carti de teorie a muzicii, dar daca nu pot canta si cu altcineva mi se pare ca as face totul in zadar. E totusi prematur (zic eu) sa ma gandesc la o trupa dar simt nevoia sa mai impartasesc si din experienta mea si sa invat si de la altii.

Dintre prietenii mei nu este nici unul cu care as putea sa improvizam o melodie pe doua chitari de exemplu si chiar nu am gasit pe cineva la un nivel apropiat de al meu. Ce sfaturi puteti sa imi dati ca sa reusesc sa depasesesc momentul de plafonare si ce ar trebui sa fac ca sa ajung la stadiul de a canta intr-o trupa?

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu caut apreciere sau sa ajung cunoscut vreodata. Nu mi-am propus asta :) Singurul lucru care imi place acum este sa cant si imi doresc sa ma perfectionez cat mai mult. Din pacate nu prea am inregistrari. O singura piesa plina de greseli pe you tube (intre timp am mai exersat-o si suna mult mai bine) NEM - Metallica. Imi plac in special genurile Pop sau Rock. Nu prea ma vad cantand altceva :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.