www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clapar, Tobar Si, Eventual, Alti Instrumentisti Pentru Trupa Rock Fusion


leonardadonis
 Share

Recommended Posts

Caut instrumentisti seriosi si cu experienta, cu scule, peste 30-35 ani pentru o trupa tinzand spre rock fusion.

Putem incepe cu hard rock, blues, metal (mai melodic, asa cum practica Iron Maiden), ba chiar si country rock, inclusiv covere.

dupa compozitii ale trupelor celebre anglo-americane. Vom trece pe urma majoritar la compozitii proprii.

 

Cine sunt si ce pot face eu? Sunt vechi chitarist si vocalist, cu idei componistico-muzicale si cu putere de improvizatie.

Pentru edificare atasez o piesa improvizata la chitara, acompaniata de tobe generate de procesorul de chitara.

Gen de muzici preferate acum: de la Yes la Satriani, Vai si Malmsteen, de la AC/DC la Metallica si multe altele.

 

Pana una alta, va urez Craciun fericit!

 

We Can Escape from This Hell.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Adaug o piesa proprie (pe care n-as fi vrut inca sa o fac publica) trasa cu Audacity: tobe (generate din procesorul de chitara RP250), bass (eu, desi nu-s basist) si chitara (eu, fiind chitarist). Prefer muzica de la blues a la Zeppelin si coutry-rock, la hard rock cu influente metal, pana la rock-jazz fusion ori progressive. Spun: "No <<manele>> or another <<usurele>> !". Cant si cu vocea, dar instrumentul imi reduce din posibilitati; insa, la inregistrari cu trageri succesive elimin acest neajuns. Poate vor fi fiind unii instrumentisti (chiar si un vocal trasnet), ceva mai "copti" ca varsta de prin Iasi ori din vecinatati, care sa aiba aceleasi gusturi cu mine si sa vrea sa facem o trupa tare pentru aceste idei muzicale. Mai astept ceva timp, pana a nu ma apuca sa fac doar muzica de studio de unul singur. Prefer trupa, pentru ca de aici vin idei mai multe si, cred, mai bune. Ma puteti contacta pe << leonard.edison@gmail.com >>.

BOSSA-13-02-11.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Deocamdata nu am gasit instrumentistii care s-ar potrivi cu stilul meu. Si am inregistrat din nou sigur, prin suprapuneri, ideea muzicala de fata.

Adica, "all in one". Iar tema este legata de Fukushima.

Poate, poate or fi fiind, totusi, niste artisti care ar colabora cu mine. Mai astept oferte.

Link to comment
Share on other sites

O noua piesa de unul singur, despre ce a fost la Fukushima. Mai astept artisti care sa fie "pe aceeasi lungime de unda" cu mine, pt. colaborare intro trupa.

Mai pot si alte stiluri, nu numai ce am pus aici, Dar sa nu fie chestii facile sau artificiale din midi.

Wakeup, tsunami comes (1).mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.