www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere de concurs


Guest GB
 Share

Recommended Posts

Asadar, propun realizarea unei melodii de la cap la coada, in echipe.

Adica vine unu' face versurile, altul partea de chitara, altul clapele si tot asa (de preferinta cu instrumente reale, dc nu cu simulatoare).

Echipele se realizeaza in functie de ideea de baza (pe voluntariat preferential) si se pun de acord (cum, nu stiu) si ataseaza unu o parte, altul vine cu alta si tot asa.

Este doar o idee, asa ca nu sariti pe mine ca e imposibil de aplicat si altele... Ce ziceti? Problema este ca incepatorii ca mine se pot baga maxim pe la versuri ceva ca e cam complicat restu'.

Anyway, could it be an option?

Link to comment
Share on other sites

Corect, dar ma gandeam ca cei mai priceputi pot scoate o baterie dintr-un soft special conceput, chiar dc sunt "de formatie" chitaristi. Nu stiu, sunt constient ca este cam foarte complicat, dar ma gandesc ca ar iesi ceva frumos, poate.

Link to comment
Share on other sites

You have a point...

Dar... Vin eu, sa zicem prin absurd :) , si postez o bucata de ritm (tobe). Altcineva sa zicem ca remarca placut bucata asta si trage o clapa sau un bas. Mai tarziu sa zicem ca X vede combinatia si ii place si baga si el chitara. Apoi poate ca se gaseste cineva cu voce care sa zica si el frumos ceva cuvinte si gata. Adica in loc de backtrack sa fie bucatile astea si noi sa atasam din aproape in aproape pana la final. Cui ii place pune si el de la el, cui nu, nu...

 

La final poate iesi o piesa cap coada, sau nici una, sau mai multe... Cam haotic, nu? :)

Dar vom avea cel putin bucati de sine statatoare interesante :)

Link to comment
Share on other sites

OK, pana una alta, ca sa dam drumul la teaba (sa vedem ce-o iesi) pun si eu la ce ma pricep cel mai bine (comparativ cu alte posibilitati "muzicale") si anume un link catre ceva sa zicem versuri din liceu si nu numai http://cristiandinu.xhost.ro/Index2.htm .

 

Cine stie, poate inspira vreunul (text) pe cineva la o linie melodica, o tema ceva...

Bafta! (injuraturi pe pm please :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.