www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupã Punk!


Guest Timisoreana

Recommended Posts

Guest Timisoreana

Salut , caut de ceva vreme sã înfințez o trupã de punk rock , pop-punk de genul Blink-182 , +44 , Angels and Airwaves , Sum 41 , Green Day , dar pânã acum nu am dat de nimeni interesat de aºa ceva. Eu sunt bassist cu o oarecare experiențã ºi caut un chitarist ºi un tobar ( poate ºi un vocal , dar de voce mã pot ocupa ºi eu ) ptr înfințarea unei astfel de trupe , Vreau sã fie o formație de 3 oameni care sã ne înțelegem sã fim deschiºi la propuneri noi , creativitate ( nu vreau neapãrat tehnicã f mare , vreau ceva care sã prindã la public ) , sã începem sã cântãm împreunã ºi uºor uºor sã compunem ºi sã avem cântãri , concerte. Sunt deschis la coveruri din aria asta , dar mai ales vreau sã ne axãm pe compoziții proprii .

 

 

 

 

Locația : Bucureºti

 

Vârsta : Nu prea conteazã , atâta timp cât ne înțelegem ca muzicieni ( în jur de .maxim 21 de ani )

 

Experiențã : Medie ( la chitarã : cât sã poate ține un ritm clar pe power chorduri , unele înflorituri ici-colo , iar de la tobar sã poate improviza ºi sã prindã uºor coverurile ) 

 

Contact : PM me ºi vã voi da datele de contact. 

 

 

 

 

Grazie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Timisoreana

UP! Am nevoie de un tobar . xD xD

 

 

 

 

O dăm şi în ceva mai hardcore : Dead Kenedys , MDC , Rancid , Operation Ivy şi ska punk am vrea sa mai experimentăm .

Edited by Timisoreana
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.