www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere


Shadow
 Share

Recommended Posts

Ar fi tare sa facem o portiune de forum pt artist's gear... sa zicem setupurile artistilor celebri sau mai putin celebri in functie de cereri... adica sa vina unu sa zica "dom'le as vrea si io sa stiu setupu lu tom morello. daca il stie cineva sa il posteze :)" si sa vina altu mai instruit si sa il posteze :)

ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Sincer nu stiu ce am putea aduce nou fata de ceea ce se stie deja(avand in vedere ca noi vedem doar prin poze artisti straini).S-ar putea discuta despre sculele artistilor romani, insa nu stiu cate lume e interesata de asa ceva.Totusi... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Din gear, adica din lista de chitari si echipamente nu vad ce ar fi interesant de aflat atata timp cat nu se stie modul in care sunt folosite. Unii chitaristi nici nu dezvaluie aceast lucru.

 

Fiecare chitarist abordeaza chitara in mod diferit, de aceea pe chitaristii celebri ii recunoastem imediat dupa ton,anumite note folosite sau pozitii pe grif, tehnica de vibrato, alte tehnici, atac la coarda si mod de a ciupi, frazare, viteza de a canta,lick-uri, efecte folosite (efectul in sine: delay, reverb, etc. nu pedala de la cutare firma). Astea ar fi cateva lucruri despre care s-ar putea discuta cand e vorba despre un chitarist celebru.

Din pacate la noi pe forum aceste subiecte sunt cu mult depasite ca importanta de subiectele de genul: "Scule", "Cea mai tare scula" sau la ce se rezuma si topicul acesta: "Care e cel mai tare in scule".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.