www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere pt. RGC


Guest Eugen_G
 Share

Recommended Posts

Guest Eugen_G

Propun R.G.C. ca sa preia ideea mea si sa facem un plan cu privire la concert si sa incercam sa-l punem in aplicare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

M-am hotarat sa scriu aici la indemnul unui amic(nu dau nume),povestindu-i lui mai intai visul meu.

Ideea "visului" mi-a venit dupa un anumit concert de la noi(cu trupe de la noi).Ideea mai e legata shi de faptul ca am auzit de multe ori discutzia referitoare la faptul ca"rockul e pe moarte in Romania".Asha ca am intrat pe net ca sa caut cat mai multe date referitoare la subiect.Am intrat pe site-urile Metalfan,Axa Valaha,Taine,Negura Bunget,Celelalte Cuvinte,pe site-uri cu forumuri legate de ideea aceasta a "mortzii rockului".Am descoperit ca,numai in Romania sunt cam 100 de trupe,de debutantzi majoritatea,dar shi trupe consacrate.M-am gandit asha:am facut o medie a membrilor formatziilor shi am zis ca,in medie,fiecare trupa are cam 4 membri.Deci 400 de muzicieni.Apoi am zis ca fiecare trupa are shi cel putzin 50-100 de fani,tot in medie.Deci ar fi cam intre 10000 shi 50000 de fani care ar veni pt. aceste trupe.

Ce am mai visat eu in continuare?Am zis:ce ar fi daca toate firmele care promoveaza trupe rock de la noi(Metalfan,Axa Valaha,Bestial Records,Taine Records,Negura Bunget Records,ca au shi ei firma de promovare)s-ar uni shi ar incerca sa "construiasca"un megaconcert pe parcursul a cateva zile in care sa dea sansa tuturor trupelor de rock de la noi(cunoscute sau nu) sa cante shi sa se poata afirma.M-am gandit ca un asemenea eveniment ar atrage automat shi o acoperire media fara precedent.S-ar putea atrage eventual in acest megaconcert shi trupe din Bulgaria unde,de asemenea,rockul sufera.

M-am gandit(pardon ,am visat) ca o asemenea manifestare ar fi shi un semnal ca rockul nu e pe moarte shi ca inca mai poate nashte valori shi incanta publicul larg.Un asemenea concert ar aduce shi sponsori importantzi(inclusiv de afara) shi ar atrage atentzia shi caselor de discuri(de la noi shi de afara).

E doar un vis shi trebuie tratat ca atare.Scuze daca am deranjat.

 

Am facut shi un topic cu voting cu prepunerea de concert care se numeshte"propunere de megaconcert"

Link to comment
Share on other sites

imi cer scuze, n-am nici cea mai mica intentie de a desconsidera ceva sau pe cineva, dar din textul postat ca subiect, cine ia contact prima oara nu prea intelege mare lucru. cred ca ar fi trebuit doar niste mici lamuriri suplimentare ca este vorba de ideea propusa de tine la...etc. si ar fi fost mult mai simplu, cel putin din punctul meu de vedere. no offence! si mult succes! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Ideea e ca propun RGC sa preia ideea mea care se refera la organizarea unui megaconcert rock in roamnia cu toate trupele de le noi cunoscute sau nu shi cu cateva trupe de afara.

 

Am descoperit ca,numai in Romania sunt cam 100 de trupe,de debutantzi majoritatea,dar shi trupe consacrate.M-am gandit asha:am facut o medie a membrilor formatziilor shi am zis ca,in medie,fiecare trupa are cam 4 membri.Deci 400 de muzicieni.Apoi am zis ca fiecare trupa are shi cel putzin 50-100 de fani,tot in medie.Deci ar fi cam intre 10000 shi 50000 de fani care ar veni pt. aceste trupe.

 

 

Am zis:ce ar fi daca toate firmele care promoveaza trupe rock de la noi(Metalfan,Axa Valaha,Bestial Records,Taine Records,Negura Bunget Records,ca au shi ei firma de promovare)s-ar uni shi ar incerca sa "construiasca"un megaconcert pe parcursul a cateva zile in care sa dea sansa tuturor trupelor de rock de la noi(cunoscute sau nu) sa cante shi sa se poata afirma.M-am gandit ca un asemenea eveniment ar atrage automat shi o acoperire media fara precedent.S-ar putea atrage eventual in acest megaconcert shi trupe din Bulgaria unde,de asemenea,rockul sufera.

M-am gandit(pardon ,am visat) ca o asemenea manifestare ar fi shi un semnal ca rockul nu e pe moarte shi ca inca mai poate nashte valori shi incanta publicul larg.Un asemenea concert ar aduce shi sponsori importantzi(inclusiv de afara) shi ar atrage atentzia shi caselor de discuri(de la noi shi de afara).

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Faza e ca eu cunosc o tipa care este organizator de concerte shi care are shi firma de asha ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.