www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

LONE*STAR BAND, LIVE in BIG MAMOU-Vineri 12 Mai


Guest bluesmanul
 Share

Recommended Posts

Guest bluesmanul

Dupa o lunga si nemeritata pauza revenim in forta cu o mare surpriza ! :) Va asteptam la cantare sa vedeti despre ce este vorba :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Amat

Salve Cata! Sa ma anunti si pe mine, te rog, daca aveti cantare dupa data de 20, sa va fac o vizita. Merci si bafta multa!

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

Salve Cata! Sa ma anunti si pe mine, te rog, daca aveti cantare dupa data de 20, sa va fac o vizita. Merci si bafta multa!

 

Imi pare rau ca nu poti sa ajungi la cantarea de vineri, dar o sa mai fie si altele.

Link to comment
Share on other sites

o noutate pe care nici Bluesmanul nu o cunoaste,surpriza si pentru el:

In deschidere grupul international Trans Express va sustine un scurt program artistic,putin mai Rock

Pentru cine nu stie,Trans Express este un grup infiintat in anii 80 si care a emigrat in 1990,are 3 albume in strainatate.

Componenta actuala,neschimbata din 1997,este

Peter Borza(Austria)-vocal

Rares Totu(rgc)-chitara

Janos Gondosch(Ungaria)-bass

Raul Kusak-clape

Adrian Tetrade-tobe

Veniti mai repede,ca incepem pe la noua jumate.

 

Cine vrea sa asculte despre ce este vorba:AICI

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

Ca sa prindeti masa la concertele din aceasta seara Trans Express si Lone*Star, veniti mai devreme, maxim ora 21, sau faceti rezervari la tel: 0744.520.149

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

da`locuri in picioare n-aveti?...doar daca nu-i vorba de ale andreei marin...

Ma Silviu, tie-ti place fata asta ma.......pacat ca nu te pot ajuta decat cu un loc la concert :)

Link to comment
Share on other sites

ati cantat excelent, atmosfera a fost incendiara, lumea s-a simtit foarte bine dar sunetul pe fata a fost prost. n-au fost preluate bine instrumentele desi exista o instalatie de sunet performanta. pacat de munca voastra pentru ca n-a fost pusa in valoare asa cum trebuie. de fapt, lucrul asta se intampla frecvent in ultimul timp in big mamoo. si acum doua saptamani la T.O.N.E. am facut aceeasi observatie, dar se pare ca sunetistul de acolo are probabil urechi din tabla zincata umplute cu vata minerala! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

Va multumim pentru prezenta la concert si pentru mesejele de apreciere. Speram sa ne revedem cat mai curand avand in vedere pauzele cam lungi intre concertele trupei LONE*STAR. Tot ce ne dorim este sa avem destul timp pentru repetitiile necesare de a face aceasta trupa sa sune la adevarata sa valoare.

Cat priveste sunetul, nu stiu ce sa zic deoarece noi am avut monitoarele destul de tare pe scena si nu auzeam nimic ce sa intampla pe fata. Stiu doar ca sunetistul din Big Mamou este nou si nu pot fi radical sau rautacios, are timp sa-nvete, iar vina (daca a sunat prost, ma refer), nu e in totalitata a lui. Ar fi trebuit sa ne facem sunetul inainte de concert, dar stiam ca trupa Trans Express trebuia sa deschida seara. Ar fi fost ilogic sa facem noi sunetul primii.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru invitatia la concert .. o fost o seara intradevar buna de muzica .. Ma bucur ca am facut cunostinta cu cativa colegi de RGC .. ilun, bluesmanul, StratMan .. si ca am reusit sa va reascult. Imi pare rau de vesnica problema cu sunetul de acolo (cu toate ca nu a fost chiar asa rau) si ca trupa Trans Express a avut oarece probleme si nu a reusit sa sustzina concertul promis. Va urez oricum cantari cel putzin la fel de bune pe viitor. Pozele nu mi-au iesit grozav din pacate .. marea majoritate sunt cu ochii rosii. Sper insa sa ramana pentru voi o amintire placuta asa cum vor ramane si pentru mine. Stiu ca s-au mai facut poze si chiar am auzit parca de inregistrarea concertului. Eu am tras video doar o piesa parca si am sa postez cand ma eliberez putzin.

 

post-241-1147715364_thumb.jpgpost-241-1147715374_thumb.jpgpost-241-1147715384_thumb.jpgpost-241-1147715566_thumb.jpg

 

Concert_Lone_Star___12052006_Big_Mamou.zip

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

Multumim inca o data pentru tot ce faceti pentru noi. Eu sunt putin dezamagit de prestatia noastra, din punct de vedere vocal (s-a cantat prost, fals si asta-i adevarul). Avem, totusi, o circumstanta atenuanta: ne-am concentrat prea mult asupra cantarii, ca sa sune bine cu noul tobar. Stiti si voi cum se face: breakuri, finaluri, accente. Eu chiar am avut mari emotii pentru ca n-am repetat deloc. In fine, cum am mai spus "intotdeauna e loc de mai bine" si asta sigur veti vedea la urmatorul concert.

 

Imi pare nespus de rau ca n-am avut timp sa discut mai multe cu Michell (cred ca avem multe puncte in comun si de dezbatut) , poate data viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.