www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Super 112


Guest
 Share

Recommended Posts

Trebuie sa lamuresc ceva . Invat sa cant la chitara de la un tip dintr-o trupa din oras . El are un echipament urias si vinde multe lucruri . Dar are boala ca atunci cand vinde ceva , sa-l vinda cu 3 milioane mai ietin sau chiar la acelasi pret cand la cumparat , chiar daca il are de 2-3 ani .

Si vrea sa vinda un amp pe lampi Fender Super 112 cu 5000 RON . Il are de vreo 2 ani .

 

http://www.fluxson-music.fr/Ampli/Guitare/...r-Super-112.jpg

 

Am vazut ca nu se mai vinde .

 

Si aici este un nou model Fender Super-Sonic 112 Combo cu 5975 RON .

 

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=140

 

 

Care ar fi pretul corect de vanzare al unui Fender Super 112 vechi ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Amplificatorul ala daca imi aduc eu aminte corect s-a fabricat intre 1988 si 1992, nu sunt sigur pe informatie, dar ca idee cam aia e perioada. Nou era in acea perioada in jur de 500$. Cred ca un pret corect pentru el in Romania ar fi un pret apropiat de pretul de achizitie de atunci, dar in nici un caz mai mult, dupa parerea mea este sub seria Hot Rod de la Fender. 5000 RON este un pret astronomic, la banii aia ai9 o gramada de optiuni mai bune. Am vazut ca vrei sa iti iei un multiefect, in cazul asta iti recomand un amplificator cu un ton bun de clean, gen Fender Hot Rod Deluxe sau Blues Deluxe, restul efectelor le poti obtine usor din multiefect. L fel de bine daca tot iti iei procesor poti sa incerci si un amplificator solid state cu un clean bun, gen Fender FM 212R

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma , care ar fi pretul corect de vanzare al acelui Fender Super 112 ? Nu pretul minim , minim , ci , cel corect .

Nici 5.000 de ron dar nici 1.000 . Adica vreau sa-i explic clar de ce , si vreau sa cumpar amp-ul , suna excelent , distorsiunea este de vis , nu am mai auzit o distorsiune mai frumoasa , pot sa risc si sa spun ca are o distorsiune mai frumoasa ca la Marshall .

Link to comment
Share on other sites

Prin review-uri (care au si ele o vechime) am vazut ca preturile se invarteau pe la 250-300-350 $, second-hand desigur. Parerea mea e ca in niciun caz nu ar trebui sa dai mai mult de 2000 ron pe el. Depinde si in ce stare e, desigur. Si nu are nicio legatura cu Super-Sonicul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.