www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere de megaconcert


Guest Eugen_G

Statistica  

41 members have voted

  1. 1. Ati participa la un asemenea MEGACONCERT?

    • DA
      35
    • NU
      6


Recommended Posts

Guest Eugen_G

Multzumesc Angor pt. ajutorul tau.

Am nevoie de ajutor in acest proiect dar trebuie sa discutam in prealabil.

Daca o sa intri shi o sa vezi mesajul meu te rog da-mi un semn de viatza shi stabileshte un loc de intalnire shi eventual o data.Cand ai timp.

Link to comment
Share on other sites

CINE VREA SA DISCUTAM DESPRE PROPUNEREA DE MEGACONCERT,CARE ESTE SI IDEEA RUBRICII ("PROPUNERE MEGACONCERT"),SA VINA SA DISCUTAM IN BARUL "THE JACK" DIN BUCURESTI,VINERI PE LA ORA 8 SEARA.REPET VA FI O DISCUTIE DESPRE..

PARDION VROIAM SA ZIC SAMBATA SEARA PE LA ORA 8

nu ne-ai zis cum a iesit discutia despre.. din barul "the jack", vineri pe la ora 8 seara.. pardon vroiam sa zic sambata seara pe la ora 8

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Nu am fost in bar.M-am gandit ca e mai bine sa las ideea sa se mai maturizeze.Oricum nimeni nu m-a anuntzat ca ar fi interesat de discutzie.

Am zis ca sa nu stresez lumea prea mult cu ideea mea.

 

Nu am renuntat la idee dar pe moment o mai las sa evolueze.

Am gresit la inceput in modul de abordare a problemei.

Mea Culpa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Salut Mihai.

Itzi multzumesc pt. interes shi sa shtii ca nu am uitat de idee tocmai eu care am pus pe site topicul.

Nu am mai scris despre subiect pt. ca am considerat ca trebuie sa o mai shlefuiesc.

De asemenea nu am mai scris o vreme pt. ca am avut ceva critici pe care nu le comentez.

Nu am nimic contra criticilor daca sunt constructive dar unele erau un pic deplasate shi nu ajutau ideii de loc.

Persoana mea nu e importanta ci doar ideea megaconcertului..

Eu intre timp am cautat persoane interesate sa ma ajute sa fac un plan mai amanuntzit al ideii shi sa stabilim un minimum de strategie.

Eu propusesem la un moment dar R.G.C. sa imi preia ideea shi sa o dezvolte dar s-a dovedit o gresheala din partea mea pt. ca nu cred ca m-am exprimat bine shi am fost intzeles un pic greshit.

Am gasit,deocamdata doar o singura persoana interesata de idee care a oferit sprijin,ma refer la Florin Cosma(ANGOR),de la trupa Odyssey,caruia-i multzumesc.

Ideea e ca trebuie cat mai multe persoane implicate in materializarea acestei idei.

Din cate observ scena rock la noi a reinceput sa fie activa shi observ ca sunt shi la noi concerte cu trupe mari, de afara sau de la noi,din ce in ce mai multe.Sunt shi festivaluri de buna calitate.

E timpul pt. un pas inainte.

Ideea pe care am expus-o e realizabila dar trebuie o implicare serioasa a cat mai multor fortze din lumea rock-ului de la noi.

Orice persoana care doreshte sa ajute e bine venita,chiar shi o persoana care doreshte sa critice,cu conditzia sa fie constructiva critica.

Link to comment
Share on other sites

Guest ANGOR

In primul rand eu nu sunt de la trupa Odyssey. Si cand vorbesti de sprijinul meu ar trebui sa spui de sprijinul camaradart, ceea ce reprezinta 10 persoane dornice sa se implice in acest proiect. Oricum pentru a se face o chestie serioasa si demna de luat in seama trebuie bine dospita, nu are rost sa ne grabim. Oricum rockul nu va muri niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Nu mai sunt chiar singur.

Am un sprijin deja.Daca vrei sa te alaturi nou esti invitat.

Citeste ce a postat Angor referitor la CamaradArt.eshti din bucureshti?

 

 

Ma refer la Rebiga Mihai.

Link to comment
Share on other sites

dupa cum ti-am raspuns shi prin pm sunt dispus sa particip cu ambele trupe. insa la organizare nu prea pot sa ma amestec. sunt mai multzi factori dintre care cei mai importanti sunt timpul, lipsa net-ului de acasa, lipsa banilor. imi pare rau ca nu pot sa ma alatur voua, dar poate la vara am putea sa vorbim (adica in vacantza)

oricum cu trupele as intra fara nici cea mai mica problema!

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Merci.Pana una alta incearca sa iei legatura shi cu Angor.Cu cat luam legatura cat mai multzi unii cu altzii,cu atat mai bine.

E bine sa ai cat mai multe idei shi incearca sa le "lucrezi" mai mult.E foarte buna ideea ta.

Cat mai multe idei bune shi cat mai multzi oameni implicatzi,cu atat mai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Eugen_G

Apropos de megaconcerte.A reushit cineva sa ishi ia bilete la Monsters of Rock de la Kvarna din Bulgaria?

Link to comment
Share on other sites

si in incheire iti spun doar atat... nu ai nici o sansa daca nu te agiti.... incearca sa intri in contact cu cei care organizeaza de obicei concerte in romania ca sa-ti dea sfaturi si eventual sa te ajute cu cateva relatii

Subscriu la ce a spus cel de mai sus. Visul tau e frumos da' probleme apar la organizari de concerte mici (nu e vorba numai de bani) dar mai la asa ceva. Wake up man! This is Romania... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.