www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

despre vopsea si pickguard si altele...


Guest SkiDesignS
 Share

Recommended Posts

Guest SkiDesignS

am fost io mare smacher si am crezut k pot sa desenez flacari pe pick guard...cu markeru'...nu ma intrebati ce a fost in capu' meu...faza e, ca atunci cand am vrut sa il sterg, evident k nu se lua...(ca doar nu se putea altfel...)...si cand am vrut sa scot pick guard-ul, mare mi-a fost surpriza cand am vazut ca aproape toate firele si butonasele si toate alea din chitara erau conectate la pick guard in vreun fel...si aici intervine dilema: cu ce fel de vopsea (adica de graffitti, de masini, etc) pot sa dau fara sa stric ceva? si pot sa dau pe partea de lemn? (nota: chitara e o copie dupa un fender...nu stiu exact ce model...)

 

EDIT* am postat in subforum din greseala...:) rog adminul sa mute postul unde ii este locul...:)

Link to comment
Share on other sites

Guest gruiakanoo

te sfatuiesc sa te uiti cu atentie si ai sa vezi ca volumul si tunurele cat si swichu se dau jos usor de pe pickguard..asa ca da-le jos si o sa poti sa scoti pickguardul, dupa aia..poti sa il vopsesti cu orice spray dar eu te sfatuiesc sa folosesti un spray cu vopsea acrilica

 

aaa scuze acu vad ai strat.. vezi ca si dozele sunt prinse , da-le jos si pe alea, e usor au 2 suruburi fiecare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

stiu ca e cam tarziu...mai mult de un an:)) dar nu ma pot abtine.. Aseara am dat si eu cu markeru din greseala pe pickguard..am dat cu acetona si s-a dus imediat fara sa "irite" plasticul de pe pickguard

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.