www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Bass no-name


Guest Adryana
 Share

Recommended Posts

Guest Adryana

Vand si eu un bass no-name, adik e facut din mai multe parti, da suna bine...

Griful e refacut si nu falseaza, corpul cica e Reghin, cica nu, nu stiu exact..

Are o doza activa, si celalalte 2 doze sunt rebobinate (si oricum nu sunt Reghin), deci are atac de numa, cordarul e Steinberger original, are 2 chei Schaller pe el si cam atat. Recunosc, potentiometrii ar trebui schimbati...

E foarte comod si suna...

Ma gandesc ca si celor ce vor numai sa ia de pe el cordarul, cheile si doza activa li se merita...

Pret de inceput 4.5 mil negociabil!!

Eventual se poate lua impreuna cu un procesor de bass Art BCC, totul la 8 mil...

Pentru mai multe inf. pm sau mail la adrianac_stan@yahoo.com, sau pe messenger...

Daca vreti si tel: 0740-576558

post-1222-1146514833_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Adryana

Ala nu e corp de Reghin pana-i hau, imi pare rau sa o zic da asa e... uita-te mai atent..

Nah, atunci cine cumpara bucati din bassul asta?? :)

M-am gandit sa-l si deamembrez, da mi-e mila :), ca e primul meu bass :), da oricum daca e cineva interesat de anumite parti, astept oferte...

Edited by Adryana
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest diogrey

dude griful e sigur reghin am exact modelul de la care a fost luat cu tot cu corp ,i-am schimbat dozele si acuma i-am curatat corpul de tot sii dau un finish natural ,dozele is cumparate arata a humbucker dar is single coil ,si le-am pus un preamp mic in interior ,acuma lucrez la potentiometrele de ton si volum care vor fi tot active.. si mai am si o cutie pt el acoperita cu mocheta ..te bat la cap cu toate astea pt ca eu basul cu tot cu cutie vroiam sal dau cu 5 mil si tottusi numai cutia e pe putin 1 mil juma si toata electronica care o bag si daca iese misto si corpul in concluzie scade pretul

Link to comment
Share on other sites

Guest Adryana

dude griful e sigur reghin am exact modelul de la care a fost luat cu tot cu corp ,i-am schimbat dozele si acuma i-am curatat corpul de tot sii dau un finish natural ,dozele is cumparate arata a humbucker dar is single coil ,si le-am pus un preamp mic in interior ,acuma lucrez la potentiometrele de ton si volum care vor fi tot active.. si mai am si o cutie pt el acoperita cu mocheta ..te bat la cap cu toate astea pt ca eu basul cu tot cu cutie vroiam sal dau cu 5 mil si tottusi numai cutia e pe putin 1 mil juma si toata electronica care o bag si daca iese misto si corpul in concluzie scade pretul

 

ok, sa-ti explic de ce nu pot sa scad pretul:

luat pe bucati (sa zicem ca per total nu merita)

- sistem de acrordaj fin Steinberger Standard v1 L2 - 100$ second

- chei Schaller http://www.thomann.de/thoiw2_schaller_bmlc_prodinfo.html, sunt numai 2, sa zicem 15 euro

- doza activa calumea cu atac puternic, si 2 doze pasive fara stramosi romani cam 1 mil

Rezulta corpul si griful gratis +husa si curea...

imi zici de unde sa las??

 

Si bassul asta e facut de cineva care se pricepe,griful e retastat, lemnul e vechi, corpul e usor si are rezonanta...

Link to comment
Share on other sites

Asa este cu romanasii nostrii( unii dintre ei) cand e vorba de critica sunt cei mai adevarati....PS: am vazut instrumente mai proaste care se vindeau la preturi la fel de mari daca nu chiar si mai si.

Daca basul chiar suna bine tinand cont si de acesoriile de la el (husa si cureaua) pretul dupa mine este f bun

Link to comment
Share on other sites

Guest Adryana

Asa este cu romanasii nostrii( unii dintre ei) cand e vorba de critica sunt cei mai adevarati....PS: am vazut instrumente mai proaste care se vindeau la preturi la fel de mari daca nu chiar si mai si.

Daca basul chiar suna bine tinand cont si de acesoriile de la el (husa si cureaua) pretul dupa mine este f bun

 

Mersi de sustinere! :)

Link to comment
Share on other sites

Asa este cu romanasii nostrii( unii dintre ei) cand e vorba de critica sunt cei mai adevarati....

 

No offense, dar cand, student, te angajezi peste vara doar ca sa poti sa iti cumperi un bass, o chitara, 3 seturi de corzi si o cutie de pene sau o pedala si o curea, mi se pare iti poti permite sa fii extrem de critic, si foarte pretentios in alegere ...

 

Edit : Intre elementele enumerarii de mai sus se gaseste cate un "sau" :)

 

Si usor on'topic :

Doar mecanica nu face o chitara/bass sa isi merite pretul, dar numai din poza aia (si fara sa fi auzit/vazut/simtit obiectul cu pricina), imi lasa impresia ca nu merita atata ...

 

Si iar offtopic:

Si eu am o chitara reghin (lemnul e f vechi), dar daca as vindeo si as cere doar pretul dozelor, toata lumea mi'ar spune ca cer prea mult ... si nu as cere doar pretul dozelor ... dar nu e de vanzare :)

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

No offense, dar cand, student, te angajezi peste vara doar ca sa poti sa iti cumperi un bass, o chitara, 3 seturi de corzi si o cutie de pene sau o pedala si o curea, mi se pare iti poti permite sa fii extrem de critic, si foarte pretentios in alegere ...

 

Edit : Intre elementele enumerarii de mai sus se gaseste cate un "sau" :)

 

Si usor on'topic :

Doar mecanica nu face o chitara/bass sa isi merite pretul, dar numai din poza aia (si fara sa fi auzit/vazut/simtit obiectul cu pricina), imi lasa impresia ca nu merita atata ...

 

Si iar offtopic:

Si eu am o chitara reghin (lemnul e f vechi), dar daca as vindeo si as cere doar pretul dozelor, toata lumea mi'ar spune ca cer prea mult ... si nu as cere doar pretul dozelor ... dar nu e de vanzare :)

exact sincer bravo ca ai investit in el dar cel mai bine pt un potential cumparator este sal incerce si sa decida el cat este dispus sa dea pe el ,pt ca mai sunt oameni(din pacate ca si mine)care muncesc toata vara ca sa isi cumpere ceva ,si desigur nu-ti convine sa cumperi ceva prost la multi bani

Link to comment
Share on other sites

Guest Adryana

"dar numai din poza aia (si fara sa fi auzit/vazut/simtit obiectul cu pricina), imi lasa impresia ca nu merita atata ..."

 

Te invit sa-l probezi si sa nu vorbesti degeaba...

 

N-am obligat pe nimeni sa-l cumpere, nu l-am bagat la nimeni pe gat....

Cu atata vreau sa-l vand si gata, daca nu-l vand e treaba mea, nu am nevoie de consilieri de marketing....

 

Ii rog doar pe cei interesati sa scrie si nu offtopic ca vad ca v-ati facut un tel de a-mi demonstra ca nu merita atata, mai uita-te pe forum si vezi si alte scule cat se cere pe ele si apoi mai vb.... si daca nici asa nu te-ai convins te invit sa vii sa-l probezi....

Link to comment
Share on other sites

Guest Adryana

M-ar interesa sa cumpar husa. Imi poti da niste detalii te rog?

 

Imi pare rau dar nu le vand separat!!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.