www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Din Bucuresti Caut Trupa .


Rock Adept
 Share

Recommended Posts

Salut !! Ma numesc Vlad , un pushtan ''tanar si nelinistit'' de 17 ani , chitarist de 4 ani . Am mai cantat cu oameni deci am experienta cu trupele . De scule nu duc lipsa deci nici nu se pune problema .

 

Caut oameni seriosi (tobe,bas,chitara,voce) cu varste cuprinse intre 16-20 de ani (varsta nu e batuta in cuie) , cu dorinta de afirmare , nu sa cante ''just for fun'' , adica este un proiect serios . Ca si experienta cu instrumentul vreau sa fi bine sa fie de cel putin 2 ani si jumatate - 3 chiar si mai mult daca se poate , nu ma supar :) , dar obligatoriu cunostintele de baza se fie bine implementate (adica acorduri , tertze , octave , etc.).Ca si vocal caut ceva in gen Howard Jones , Jesse leach (killswitch engage) , Sully Erna (godsmack) adica sa poate sa si cante dar sa poata sa faca si putin scream . (important e sa nu falseze)

 

Ca si stil vreau sa fie heavy/power metal , metalcore (gen Killswitch engage , As i lay dying , Godsmack ............) . In functie de experienta se va stabili cine va fi chitara ritm si cine va fi chitara lead .

 

Am mai spus si repet , caut si ofer seriozitate . Sunt sigur ca sunt oameni in Bucuresti cu dorinta de a canta intr-o trupa si de afirmare )

 

Stiu ca am cam multe pretentii dar trebuie sa fie cineva pe acolo care cauta acelasi lucru .

 

Pana atunci spor la cantat si sa aveti bafta !! Noroc !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sal .Trupa Proof(hardcore /thrash) cauta al doilea chitarist.Avem sala proprie de repetitie.De concerte nu ducem lipsa.

Cel mai bine daca esti interesat ne butem vedea la o rep.

Sunt si niste piese pe www.myspace.com/proofhcm k idee.

 

Ne poti contacta la 0762958130 sau proof.hcm@gmail.com

luci_proove@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.