www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Noua Piesa Mute


Guest Michael.Jhoan
 Share

Recommended Posts

Ba, ai vrut feedback - ai feedback. :)

 

Suna super-tight instrumentalul din spate, aveti teme muzicale destul de catchy asa, chitaristu' ala e MEGA, manca-l-ar tata. :lol: Si inregistrarile sunt la o calitate net superioara fata de multe trupe din Romania.

 

In schimb, tu mai ai un pic de lucrat cu vocea, Mitza, asa ca o parere. Nu-ti fie frica sa tipi. It feels like you're holding back something.

 

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Michael.Jhoan
Ba, ai vrut feedback - ai feedback. :)

 

Suna super-tight instrumentalul din spate, aveti teme muzicale destul de catchy asa, chitaristu' ala e MEGA, manca-l-ar tata. :lol: Si inregistrarile sunt la o calitate net superioara fata de multe trupe din Romania.

 

In schimb, tu mai ai un pic de lucrat cu vocea, Mitza, asa ca o parere. Nu-ti fie frica sa tipi. It feels like you're holding back something.

 

Multa bafta!

 

Ok, multumesc mult ca ai avut timp sa imi scri:) am sa tin cont de parerea ta!

Link to comment
Share on other sites

Hai ca imi arunc si eu cu parerea (a se citi cu un gram de sare tot ce zic , e doar parerea personala).

 

Ce mi-a placut.

 

+ inregistrare/mixaj foarte ok , cu mult peste alte trupe romanesti de pe myspace.

+ instrumentalul in general foarte bine legat

 

Ce nu mi-a placut.

 

- Vocea

- Ca stil nu va potriviti deloc (a se citi muzical nu vestimentar)

 

"INFLUÉN?Ã^1 s. f. 1. ac?iune exercitatã asupra unei fiin?e sau a unui lucru, putând sã-i modifice con?inutul, caracterul, forma etc"

 

Ca influente generale voi listati Muse , RHCP , GNR , Velvet Revolver.

In afara de linia de bass de la Addiction care suna vag a Flea singura trupa care se simte in muzica voastra este G'nR.

Piesa Quarantine for Lovers are unele bucatele clar inspirate de (nu din) Welcome to the Jungle - G'nR.

 

Chitara solo il imita aproape obsesiv pe Slash , bassul desi zice ca e inspirat de Chris de la Muse si Flea de la RHCP este cam simplu si repetitiv si nu are pic de personalitate.

Tobele isi vad de treaba lor , si aici aceiasi chestie ca la bass , repetitiv , putine filluri , fara personalitate.

Din nou repet , este chestie strict de gust pana aici si nimic nu este neinregula cu instrumentalul propriu-zis.

 

Vocalul... sincer nu stiu cu ce sa incep fara sa te jignesc.

Nu ai vibrato , mai degraba am impresia ca porti o conversatie decat canti , nu te-ai atins de vreo nota cat de cat inalta si nu te-am auzit sustinand vreo nota mai mult de 2-3 secunde.

Nu mai zice in viata ta ye-yeah sau yeah sau oh yeah , sunt atat de cliseice frazele astea incat starnesc sila.

Cum zicea si Sto , lasi impresia ca iti e rusine sa canti.Toarna putina pasiune in treaba asta , niste lectii de canto ar fi o binecuvantare.

Si iarasi chestia cu influentele , cum sa zici ca esti influentat de Chris Cornell , Matthew Bellamy , Freddy Mercury (no Maynard James Keenan? :) )cand tu nu suni si nici macar nu incerci sa suni ca vreunul dintre ei.

Mai degraba scriai fratii Jonas si orice alt vocal de pop-rock/disney-rock , macar acolo exista o oarecare asemanare.

 

Si genul pe care il cantati voi in secunda asta l-as defini ca fiind pop-rock care suge lapte de la tzata lui Slash (in sensul de influenta), nicidecum "Modern Alternative Rock".

 

Cheers si sper ca nu suna cam rautacios/urat ce am scris mai sus , singura intentie era de a face critica constructiva.

Edited by Stockholm_Syndrome
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.