www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mi-am Lovit Chitara


Guest om__bun
 Share

Recommended Posts

nu e jackson mah..e o yamaha de la un pack..si nu e o toporisca..e o chitara chiar bunicica B)...pana sa ajung si eu la nivelul chitaristilor de care vorbesti tu...poate imi trebuie mai mult de o viata... ;) ...si vorba aia...daca ,chitaristul e asa cum e ,macar chitara sa fie buna... :)

 

my bad, nush de unde am inteles ca e jack. Cu toporisca ma refeream la ce spune Sheriff. Nu mi-as fi permis sa emit judecati cu privire la chitara matale :( In plus chiar te-am intrebat daca e scula sau nu :) .

 

Cu chitaristul si chitara, right on bro!

 

Sa traiesti.

 

Cred ca "toporisca" vine de la englezescul "Axe" care este o expresie colocviala pt chitara. (Man1ak, corecteaza-ma daca nu la asta te-ai referit)

 

:)

Edited by man1ak
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Fenderash

Tu iti faci pentru chestia aia mica ? Ar trebui sa pun niste poze cu prima mea chitara.La o petrecere s-a trezit un coleg de al meu cu un cutit in mana si a inceput sa deseneze o floare pe ea.Deci scuze...voi sunteti mici in comparatie cu ce am avut eu atunci.

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

Tu iti faci pentru chestia aia mica ? Ar trebui sa pun niste poze cu prima mea chitara.La o petrecere s-a trezit un coleg de al meu cu un cutit in mana si a inceput sa deseneze o floare pe ea.Deci scuze...voi sunteti mici in comparatie cu ce am avut eu atunci.

si ai reusit sa scapi de acea floricica cumva? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Nu,dar norocul meu a fost ca ala nu era chiar prost la "desen" sa ii zic asa si pur si simplu am dato la cineva sa o vopseasca acolo si avea un aspect foarte frumos :).

Link to comment
Share on other sites

Eu am patit-o de 2 ori din cauza curelei proaste. Prima data cam acu 2 luni s-a lasat cu o ciobitura pe care am acoperit-o cu markerul. Nu se observa daca nu teuiti atent acolo. Iar a doua oara mi-a cazut din mana la un concert si surprinzator nu a patit nimic. Curnad dupa faza asta am dat buzna la Guitar Shop strigand: "Da-mi cea mai teapana curea pe care o ai, nu ma intereseaza cat costa !". Mi-am luat una de piele solida si de atunci nu am mai avut surprize. Daca avea una de tabla, de tabla imi luam :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

oricum ai avut noroc daca nu se vad...

eu azi am observat o pocnitura nasoala in chitara, si faza cea mai aiurea e ca nici nu stiu de unde e...

nu tin minte sa o fi lovit, si nici nu a pus mana altu pe ea... :)

Link to comment
Share on other sites

oricum ai avut noroc daca nu se vad...

eu azi am observat o pocnitura nasoala in chitara, si faza cea mai aiurea e ca nici nu stiu de unde e...

nu tin minte sa o fi lovit, si nici nu a pus mana altu pe ea... :)

 

 

Eu am patit-o si mai haios. Dupa 7 luni de strans bani pentru chitara, mi-am dat comanda, a venit si mi-am jurat sa fiu foarte grijuliu cu ea, atent ca de ochii din cap. Si uite asa in prima luna m-am trezit cu o zgarietura pe o muchie, cu o ciobitura aparent de la transport, si tot asa... momentan n-am facut nimic, dar daca aveti sfaturi de produse bune, pretul lor si unde le gasesc pentru a repara aceste mici probleme, feel free to post!

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

nu-i nimica...poate pun poze cu chitara mea..:))) si a mea a trecut prin multe :))) saraca...mi-e si mila acum de ea.dar suna bine.la un chef cantam si de-odata un dobitoc a inceput sa imi verse sampanie pe chitara ..au si ruginit bumbii de la doze..dar numai putin :()) ii putin mai mult zgariata cum mi-a venit din state...cat am mai lovit-o eu..deci nu iti fa griji...daca suna bine aia e imp :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sekeeta

George... sa imi dai si eu cu parerea... daca o hrenesti bine poate creste la loc....

Ma gandesc, asa la bunul simt, ca nu mi-au trecut prea multe chitari electrice prin mana, dar cand e vorba de carpit ceva imediat sar... gaura aia nu e mare... dar sa fii atent la cat de solid e lacul (vopesea, ce o mai fi) din jur... sa nu se faca mai mare... poate poti sa dai cu ceva in zona aia ca sa se fixeze bine "gaura"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.