www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Somebody Save Me!


Guest Omul Nimeni

Recommended Posts

Guest Omul Nimeni

OK, nu am vrut sa umplu pe aici cu aceleasi intrebari de care sunt sigura ca v-ati saturat deja, insa de vreo 2 ore caut raspuns la intrebarile mele si m-am lamurit in cateva privinte, dar tot mai plutesc intr-un nor de ceatza. si acum vine...fiti blanzi:-s...Inca de mica vreau chitara, asa ca mi-am luat o amarata clasica, si nestiind prea bine cu ce se mananca, s-a dovedit o chitara ca vai de ea. Avand in vedere faptul ca mie imi place foarte mult chitara electrica, m-am hotarat sa imi iau odata pentru totdeauna o chitara asa cum vreau eu, deci electrica. Nu stiu sa cant, insa nu vreau sa imi iau chitara pentru incepatori fiindca am inteles ca sunt varza si nu inteleg de ce trebuie sa iti schimbi chitara odata cu evolutia ta in "zanganeala". si nu inteleg cum este cu chitarile USB...care ar fi mai buna: una cu USB sau una normala. mie mi-e cam frica de cele cu usb( :) )) pentru ca nu stiu exact cum se instaleaza toate tampeniile alea pe calculator si nu stiu pe cine sa intreb...tocmai de aceea am postat acest topic. A da! nu vreau chitara pentru iesirile cu prietenii, vreau chitara pentru ca sunt innebunita dupa rock, heavy metal, etc. si simt ca innebunesc la solo-uri(ce tacanita sunt,ha? :lol: )), si mnah...inca mai caut lucruri care sa ma pasioneze si ,cine stie, poate ca sunt genul de persoana care nu mai lasa chitara din mana...doar ma innebuneste de cand aveam 7 ani:))

Edited by Omul Nimeni
Link to comment
Share on other sites

Guest Omul Nimeni

imi cer scuze pentru schimbul meu de replici cu Nenea Rau. Nu am postat acest topic ca sa ma cert si daca as sti cum se sterge, nu as ezita sa fac acest lucru. Poate o sa gasesc pe cineva dispus sa ma lamureasca si pe mine si sincer...ma stanjeneste situatia de fata, deci cred ca o sa uit de existenta acestui site. Adevarul este ca ne nastem singuri, traim singuri si murim singuri, iar pentru ca am putut vreodata sa cred ca ar exista cineva care sa ma ajute, s-a gasit o persoana care sa ma aduca la realitate. Keep rockin'!!!/m\

P.S.: Chris Rea rules!!!

 

Ce mica e si cita minie inmagazineaza! Relaxeaza-te, nici baietii nu-s luati in serios pe-aici.

Ce sa-i faci, lumea e de rahat si populata de imbecili, care tin sa ii critice pe ceilalti, fara sa

se uite la ei. Cel putin asa am auzit, dintr-o sursa avizata.

 

Revenind la subiect: ai nevoie de o chitara electrica fara USB. Una cu asa ceva ar fi mai

mult USB si mai putin chitara. Exista pe forum doua topicuri in care poti zabovi citeva zile,

dedicate unul chitarei, celalalt amplificatorului. Dar te previn, au mai scris si oameni rai pe-acolo!

 

OK...multumesc mult:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Omul Nimeni
Reciteste-ti postul si intreaba-te ce vroiai de fapt. Ai sterge totul, dar nici prin minte nu-ti trece ca intrebi tampenii fara sa te intreboi inainte de ce si cum se poate interpreta. Nestiinta nu scuza imbecilitatea.

 

si nu puteai sa zici asta frumos? OK..poate ai dreptate, trebuia sa zic mai clar ce vreau, insa asta nu e o scuza pentru a vb urat!

Link to comment
Share on other sites

si nu puteai sa zici asta frumos? OK..poate ai dreptate, trebuia sa zic mai clar ce vreau, insa asta nu e o scuza pentru a vb urat!

Iubito, nu vorbesc urat. Nu am pomenit despre partile rusinoase ale vreunui barbat sau ale vreunei femei, nu am injurat, nu am dracuit (sper ca nu consideri clipul de mai sus drept injuratura), dar imi doresc niste intrebari mai pertinente, niste intrebari care pot avea raspunsuri. Nu animeuri, nu chitare pe USB ca parca ne place rocu' ( :) ) ; la modul asta avem un topic la Desertul Nuclear, ceva gen "pot canta Rammstein cu balalalica, in timp ce-i dau foc", si alte asemenea minuni. Daca vrei sa intrebi ceva real e ok, dar daca nu eu imi fac datoria de onoare de a cere fetelor sa ne arate perechea de tzatze din dotare. Sper ca intelegi ca nu le pot cere asta baietilor. Omaigad!!!

Link to comment
Share on other sites

Just fuckin buy this si gata, atat zapaciti fata :)

 

Serios, e cheap, e ok, bla bla. E si mai on the evil side, ma gandesc ca ar fi ok. (nu fac reclama)

Bafta

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=48958

 

Cati ani ai? Mie-mi plac alea cu tate. Fara USB.

Mane eu inteleg ca pe forumul asta se fac ironii si etc, dar totusi....

Era asa de greu sa pui un link cu any guitar? NU...sheesh. Deja lua chitara si si invata ceva de pe net despre notatii pe tab, pana sa citeasca ironiile voastre absolut inutile. E greu cu rabdarea asta...cred ca Arpi doar mai are, dar i se duce si lui

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

cu ce??

 

,,țâțã'' cum a spus colegul in mod ironic, http://www.interactionsystems.co.uk/images..._jack_large.jpg

 

intra in

 

http://www.byoguitar.com/Images/chrome-strat-jack-plate.jpg sau http://www.stewmac.com/catalog/images_2lg/0053_2lg.jpg

 

care are inauntru mai exact asta

 

http://www.bustedaxe.com/media/BAOJ-1.jpg

 

Repet, ia chitara second hand de pe forum, oricare iti este buna!

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

...Mane eu inteleg ca pe forumul asta se fac ironii si etc, dar totusi....

Era asa de greu sa pui un link cu any guitar? NU...sheesh. Deja lua chitara si si invata ceva de pe net despre notatii pe tab, pana sa citeasca ironiile voastre absolut inutile. E greu cu rabdarea asta...cred ca Arpi doar mai are, dar i se duce si lui

Mane, adica ce? I s-a luat chitara din mana? I s-a dat "safe to remove hardware"? De la intrebari pana la raspunsuri inutile, ironice, zona de tranzitie este chiar aici. Reciteste postul. Te-ai sensibilizat? :))

Link to comment
Share on other sites

Mane, adica ce? I s-a luat chitara din mana? I s-a dat "safe to remove hardware"? De la intrebari pana la raspunsuri inutile, ironice, zona de tranzitie este chiar aici. Reciteste postul. Te-ai sensibilizat? :lol:)

Don't care....carry on. Ziceam si eu...macar asa puteai sa dai un sfat mai util si scurt, decat 3 si ..eh nu conteaza.

Ma duc sa cant :)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.