www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Tobar+vocal


Guest username
 Share

Recommended Posts

Guest username

salut. suntem un chitarist si un basist si cautam oameni pentru a pune bazele unui proiect nou. sound-ul se vrea a fi foarte fresh, de tip ninja tune if you like. asta inseamna instrumente (virtuale sau reale), sample-uri, sintetizatoare etc. nu vrem sa fie un proiect strict de muzica electronica sau strict de rock. am prefera un fusion. nu avem pretentia ca persoanele nou venite sa fie experti in productie de muzica electronica pentru ca nici noi nu suntem. putem creste si invata impreuna.

 

formula completa ar fi de 4 persoane. in prezent ne lipsesc solistul (care trebuie sa stie macar chitara sau pian) si tobarul. am facut o scurta introducere mai sus pentru a se intelege cam ce am vrea sa cantam. pentru asta, este posibil ca rolul fiecaruia din trupa sa devina mai complex cu timpul (de ex eu sunt chitarist, dar as putea sa fac si backing vocals si stiu si putin pian) in functie de cerintele unui anumit cantec.

 

ce ascultam noi: RADIOHEAD, Bonobo, The Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Sigur Ros, Bibio, Four Tet, The Whitest Boy Alive, Blur, Massive Attack, RHCP, Arctic Monkeys, Portishead, Franz Ferdinand, Bjork, Kumm, Daft Punk, Aievea, Aphex Twin si multi altii.

 

daca e cineva interesat, let me know.

 

... in Bucuresti.

Edited by username
Link to comment
Share on other sites

Guest Goushter
salut. suntem un chitarist si un basist si cautam oameni pentru a pune bazele unui proiect nou. sound-ul se vrea a fi foarte fresh, de tip ninja tune if you like. asta inseamna instrumente (virtuale sau reale), sample-uri, sintetizatoare etc. nu vrem sa fie un proiect strict de muzica electronica sau strict de rock. am prefera un fusion. nu avem pretentia ca persoanele nou venite sa fie experti in productie de muzica electronica pentru ca nici noi nu suntem. putem creste si invata impreuna.

 

formula completa ar fi de 4 persoane. in prezent ne lipsesc solistul (care trebuie sa stie macar chitara sau pian) si tobarul. am facut o scurta introducere mai sus pentru a se intelege cam ce am vrea sa cantam. pentru asta, este posibil ca rolul fiecaruia din trupa sa devina mai complex cu timpul (de ex eu sunt chitarist, dar as putea sa fac si backing vocals si stiu si putin pian) in functie de cerintele unui anumit cantec.

 

ce ascultam noi: RADIOHEAD, Bonobo, The Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Sigur Ros, Bibio, Four Tet, The Whitest Boy Alive, Blur, Massive Attack, RHCP, Arctic Monkeys, Portishead, Franz Ferdinand, Bjork, Kumm, Daft Punk, Aievea, Aphex Twin si multi altii.

 

daca e cineva interesat, let me know.

 

... in Bucuresti.

 

Salut.

 

Sunt un vocal destul de bunicel si ma refer printre altele si la compatibilitatea cu vocile de mai sus..problema ar fi ca nu stiu chitara decat la nivel de parc, motiv pentru care as prefera sa fac un singur lucru si bine decat doua pe jumate.

 

Daca sunteti interesati, astept un semn.

 

Andrei

 

p.s. suna foarte ok proiectul vostru.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Goushter
salut. suntem un chitarist si un basist si cautam oameni pentru a pune bazele unui proiect nou. sound-ul se vrea a fi foarte fresh, de tip ninja tune if you like. asta inseamna instrumente (virtuale sau reale), sample-uri, sintetizatoare etc. nu vrem sa fie un proiect strict de muzica electronica sau strict de rock. am prefera un fusion. nu avem pretentia ca persoanele nou venite sa fie experti in productie de muzica electronica pentru ca nici noi nu suntem. putem creste si invata impreuna.

 

formula completa ar fi de 4 persoane. in prezent ne lipsesc solistul (care trebuie sa stie macar chitara sau pian) si tobarul. am facut o scurta introducere mai sus pentru a se intelege cam ce am vrea sa cantam. pentru asta, este posibil ca rolul fiecaruia din trupa sa devina mai complex cu timpul (de ex eu sunt chitarist, dar as putea sa fac si backing vocals si stiu si putin pian) in functie de cerintele unui anumit cantec.

 

ce ascultam noi: RADIOHEAD, Bonobo, The Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Sigur Ros, Bibio, Four Tet, The Whitest Boy Alive, Blur, Massive Attack, RHCP, Arctic Monkeys, Portishead, Franz Ferdinand, Bjork, Kumm, Daft Punk, Aievea, Aphex Twin si multi altii.

 

daca e cineva interesat, let me know.

 

... in Bucuresti.

 

..still available. In caz ca nu ati observat din ziare sau de la tv..este criza. Glumesc :)), dar ati inteles probabil ce vroiam sa spun :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest WorldKaoss

va mai dai si eu un up doar pentru ca am vazut Daft Punk si Aphex Twin in lista :)

 

eu as fi exact ce cautati voi .. varianta de timisoara :lol:

 

Eu ascult mult synthpop,futurepop, mai nou dubstep si dnb. Ei bine, poate o sa avem vreodata ocazia sa colaboram cumva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Goushter
up!

 

 

man, poti sa dai la up-uri..daca tot iti place sa apesi pe butonul ala stang de la mouse, mai bine ai putea sa faci niste bani cinstiti si sa intri pe siteuri din alea..stii de care? din care dai clickuri multe ca sa faci un cent per click..gen :lol: ..si ai putea sa devii..Bogat!! :)

 

told ya so.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Goushter
UP!

 

(rog gusterii sa-si mute comentariile stupide la ei in curte)

 

 

hei man..n-o mai lua atat de personal. Ideea de baza este, in caz ca nu v-ati sfatuit intre voi pe tema asta, ca piata de la noi este foarte saraca. Cu alte cuvinte, si asa abia se gasesc vocali cat de cat decenti, iar daca voi il vreti si pe ala bun, si talentat, si chitarist, si pianist, si flautist, si, si, si.. n-o sa-l gasiti. Nu spun asta fiindca asa vreau eu, ci fiindca asa stau lucrurile la noi, cel putin pentru moment.

 

Iar acum o spun la modul cel mai prietenesc, fara ironie sau altceva.. nu incercati sa gasiti ceea ce altii nu gasesc nici pe jumatate. Ce vreti voi e foarte greu de gasit, drept dovada faptul ca anuntul e de mai bine de o luna si..nimic :)

 

So, problema trebuie ca este in alta parte..

Link to comment
Share on other sites

Guest username

ok, "man"... uite cum sta treaba. acest forum este deschis pentru oricine doreste sa-si formeze un proiect muzical. odata ce isi alege stilul pe care doreste sa-l abordeze, face o evaluare a cerintelor impuse de acest stil. apoi posteaza. daca omu respectiv vrea un tambalist in trupa... ce sa-i faci? ai o problema cu asta? de ce ai avea una? de ce sa nu aiba bietu om un tambalist in trupa, daca asta vrea? daca nu gaseste, bine, dar macar a incercat. in cazul de fata, daca ai face un efort si ai citi cu atentie descrierea, este vorba nu de "si talentat, si chitarist, si pianist, si flautist, si, si, si..", ci de niste cerinte mult mai comune, respectiv voce+chitara, sau (nu "si") voce+pian. e greu? ma urmaresti pana aici? hai ca se poate.

 

apoi, stiu si eu prea bine micul bazar muzical de pe la noi. traiesc in bucuresti chiar si am si niste ani buni de chitara. sunt la curent cu situatia, n-am nevoie de updates. sunt trupe bune putine, oamenii se gasesc greu intre ei. dar asta nu ma impiedica sa fac o descriere a unui proiect in care eu cred.

 

"Ce vreti voi e foarte greu de gasit, drept dovada faptul ca anuntul e de mai bine de o luna si..nimic". multumim pentru deosebita grija acordata, dar cred ca o sa supravietuim si fara ea. au existat oameni cu care am comunicat vizavi de topicul asta, dar nu aici, ci in privat. intr-un viitor apropiat urmeaza sa stabilim daca se poate concretiza ceva, insa asta nu te priveste pe tine. si pana la urma care e problema ca topicul inca e in viata dupa o luna? nici nu ma asteptam sa dureze mai putin. altii isi gasesc colegi de trupa dupa un an de exemplu.

 

in ceea ce priveste activitatea ta pe forumul asta, se observa ca mai mult cauti scandal pe aici, in loc sa ai ceva serios de zis. delogheaza-te, bea si tu un suc si lasa formumu asta. exista alte siteuri pentru treburi de genul asta. incearca sa nu mai dai dai sfaturi pentru ca nu esti in masura de a face asta. "trebuie ca" tu sa-ti pastrezi intelepciunea ta vasta pentru tine, ca n-are nimeni nevoie de ea aici.

 

hai ca nu vreau sa incepem certuri pe aici. nu vreau sa fac din topicul asta o cafenea. cei interesati de el, ma pot contacta si cu asta basta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Goushter
ok, "man"... uite cum sta treaba. acest forum este deschis pentru oricine doreste sa-si formeze un proiect muzical. odata ce isi alege stilul pe care doreste sa-l abordeze, face o evaluare a cerintelor impuse de acest stil. apoi posteaza. daca omu respectiv vrea un tambalist in trupa... ce sa-i faci? ai o problema cu asta? de ce ai avea una? de ce sa nu aiba bietu om un tambalist in trupa, daca asta vrea? daca nu gaseste, bine, dar macar a incercat. in cazul de fata, daca ai face un efort si ai citi cu atentie descrierea, este vorba nu de "si talentat, si chitarist, si pianist, si flautist, si, si, si..", ci de niste cerinte mult mai comune, respectiv voce+chitara, sau (nu "si") voce+pian. e greu? ma urmaresti pana aici? hai ca se poate.

 

apoi, stiu si eu prea bine micul bazar muzical de pe la noi. traiesc in bucuresti chiar si am si niste ani buni de chitara. sunt la curent cu situatia, n-am nevoie de updates. sunt trupe bune putine, oamenii se gasesc greu intre ei. dar asta nu ma impiedica sa fac o descriere a unui proiect in care eu cred.

 

"Ce vreti voi e foarte greu de gasit, drept dovada faptul ca anuntul e de mai bine de o luna si..nimic". multumim pentru deosebita grija acordata, dar cred ca o sa supravietuim si fara ea. au existat oameni cu care am comunicat vizavi de topicul asta, dar nu aici, ci in privat. intr-un viitor apropiat urmeaza sa stabilim daca se poate concretiza ceva, insa asta nu te priveste pe tine. si pana la urma care e problema ca topicul inca e in viata dupa o luna? nici nu ma asteptam sa dureze mai putin. altii isi gasesc colegi de trupa dupa un an de exemplu.

 

in ceea ce priveste activitatea ta pe forumul asta, se observa ca mai mult cauti scandal pe aici, in loc sa ai ceva serios de zis. delogheaza-te, bea si tu un suc si lasa formumu asta. exista alte siteuri pentru treburi de genul asta. incearca sa nu mai dai dai sfaturi pentru ca nu esti in masura de a face asta. "trebuie ca" tu sa-ti pastrezi intelepciunea ta vasta pentru tine, ca n-are nimeni nevoie de ea aici.

 

hai ca nu vreau sa incepem certuri pe aici. nu vreau sa fac din topicul asta o cafenea. cei interesati de el, ma pot contacta si cu asta basta.

 

:lol: ce te-ai atacat..

 

in fine, eu oricum renuntasem de mult la ideea de a colabora in privinta asta, chiar si doar din motivul ca nu am de ce sa conving pe cineva de mine..am incercat doar sa va conving de altii, sau mai bine zis, de toti ceilalti. Iar la faza cu scandalul, cred ca exagerezi. Ce a fost inainte era o disputa cu un psihotic, iar cu voi am vrut mai mult sa va tachinez, sa vad exact care e pozitia voastra. Cu siguranta ca daca dupa ce am postat prima oara (un post de altfel de foarte bun simt, dupa parerea mea) as fi primit un reply nanosecundic de genul "Iti multumim, insa pe noi ne intereseaza strict genul de oameni mentionat in anunt", crede-ma ca n-ai mai fi auzit de mine dupa aceea. Dar lipsa totala de reactie, pozitiva sau negativa, m-a determinat sa te zgandar.

 

Pe scurt, cam asta a fost povestea. Si am inteles foarte bine de prima oara ce ai vrut sa spui, dar na..vezi ce ti-am scris mai sus. :)

 

Multa bafta si sper sa gasiti pana la urma ce cautati, fiindca chiar e greu si ar fi nice sa se intample.

 

Noroc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest matei b

salut. sunt vocal

 

corespund cred cerintelor voastre si imi place ideea. 

 

daca mai e de actualitate anuntul mi-ar placea sa vb 

 

badeamatei@yahoo.com - e si adresa de mess 

 

pot sa va trimit niste sample-uri de voce 

Edited by matei b
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
salut. suntem un chitarist si un basist si cautam oameni pentru a pune bazele unui proiect nou. sound-ul se vrea a fi foarte fresh, de tip ninja tune if you like. asta inseamna instrumente (virtuale sau reale), sample-uri, sintetizatoare etc. nu vrem sa fie un proiect strict de muzica electronica sau strict de rock. am prefera un fusion. nu avem pretentia ca persoanele nou venite sa fie experti in productie de muzica electronica pentru ca nici noi nu suntem. putem creste si invata impreuna.

 

formula completa ar fi de 4 persoane. in prezent ne lipsesc solistul (care trebuie sa stie macar chitara sau pian) si tobarul. am facut o scurta introducere mai sus pentru a se intelege cam ce am vrea sa cantam. pentru asta, este posibil ca rolul fiecaruia din trupa sa devina mai complex cu timpul (de ex eu sunt chitarist, dar as putea sa fac si backing vocals si stiu si putin pian) in functie de cerintele unui anumit cantec.

 

ce ascultam noi: RADIOHEAD, Bonobo, The Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Sigur Ros, Bibio, Four Tet, The Whitest Boy Alive, Blur, Massive Attack, RHCP, Arctic Monkeys, Portishead, Franz Ferdinand, Bjork, Kumm, Daft Punk, Aievea, Aphex Twin si multi altii.

 

daca e cineva interesat, let me know.

 

... in Bucuresti.

 

 

 

as putea eu sa fiu interesant, eu fiind tobosar, doar k stau prost cu timpul :)

Link to comment
Share on other sites

salut. suntem un chitarist si un basist si cautam oameni pentru a pune bazele unui proiect nou. sound-ul se vrea a fi foarte fresh, de tip ninja tune if you like. asta inseamna instrumente (virtuale sau reale), sample-uri, sintetizatoare etc. nu vrem sa fie un proiect strict de muzica electronica sau strict de rock. am prefera un fusion. nu avem pretentia ca persoanele nou venite sa fie experti in productie de muzica electronica pentru ca nici noi nu suntem. putem creste si invata impreuna.

 

formula completa ar fi de 4 persoane. in prezent ne lipsesc solistul (care trebuie sa stie macar chitara sau pian) si tobarul. am facut o scurta introducere mai sus pentru a se intelege cam ce am vrea sa cantam. pentru asta, este posibil ca rolul fiecaruia din trupa sa devina mai complex cu timpul (de ex eu sunt chitarist, dar as putea sa fac si backing vocals si stiu si putin pian) in functie de cerintele unui anumit cantec.

 

ce ascultam noi: RADIOHEAD, Bonobo, The Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Sigur Ros, Bibio, Four Tet, The Whitest Boy Alive, Blur, Massive Attack, RHCP, Arctic Monkeys, Portishead, Franz Ferdinand, Bjork, Kumm, Daft Punk, Aievea, Aphex Twin si multi altii.

 

daca e cineva interesat, let me know.

 

... in Bucuresti.

 

 

deci, mai e valabil? as fi interesat de un jam sau ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest maximilian1986

Salut,

 

Am incercat sa va trimit PM dar nu stiu daca l-ati primit(nu apare la "Sent items"). Mai e valabil postul de vocalist?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Goushter

still on!

 

dragi aspiranti..calmati-va.. n-o sa reusiti niciodata sa intrati in acest "proiect"..

 

oamenii astia fie il cauta pe freddie mercury resurected combinat cu axel rose si eventual si cu boy george (asa, de parfum), fie pur si simplu s-au adunat ei asa intr-o seara si si-au spus "ba frate, hai sa vedem si noi daca dam un anunt cati prosti o sa fie interesati"..

 

concluziile le trageti domniile voastre.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest username

up!

 

(gustere prietene, daca tot nu ai nimic de spus, atunci fa-o pana la capat si nu mai posta aici. hai fii rezonabil si vezi-ti de treaba, macar asa de sarbatori:) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest Matei S

Salut,

Ma intereseaza proiectul vostru, e ceva mai apropiat de zilele noastre :) . Eu sunt vocal si cunosc si tobosar deci am putea deja sa incepem sa compunem repetam. Asa suna vocea,

Eu nu cant la chitara, dar daca va intereseaza putem vorbi. Mentionez ca suntem destul de "maniaci" cu muzica eu cu tobosarul si daca ne apucam si ne place ceea ce facem ne tinem foarte serios de treaba. Ca stil mie mi-ar placea un alternativ / new wave cu synthuri/parti electro dar cred ca stilul se formeaza in timp. Daca va intereseaza idul meu este mateisidon si nr 0731618163. Pace!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.