www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Depressive Black Metal Attempt


Guest Sterben
 Share

Recommended Posts

Guest Sterben
Imi place ce canti/cum canti, doar ca ma enerveaza bazaitul acela din piese.

Piesa pe acustica imi suna a Mortifera daca ai ascultat cumva, iar ce-a pe distors suna a darkthrone intr-un fel.

Oricum imi plac mult.

Incearca sa inregistrezi mai curat totul.

Bafta :)

 

multumesc o tona man. Mortifera n-am ascultat. mai am ceva piese dar toate-s inregistrate la fel (cu un microfon de PC). poate o sa-mi iau inca un cablu si un adaptor sa inregistrez direct pe placa de sunet ca am iesire d-aia din amplif dar placa mea de sunet e integrata si nu stiu cat de bine o sa iasa :-?? dar mersi inca o data.

 

inca doua

Neurastenia___June_Begins.wma

Neurastenia____...__.wma

Link to comment
Share on other sites

Guest Sterben
Posteazã piesele în format mp3 ca sã le putem asculta în player. :)

 

deci de aia nu merg acolo lol mersi o sa-mi caut un convertor

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorgrim

Ba da, voi incerca eu, ti-s dator cu un feedback:

 

Imi place ce am auzit, stilul tau imi aduce a Darkwoods My Betrothed, desi n-ai avut o linie melodica complexa la chitara, prin simplitatea ei ai putut induce mai degraba stari de relaxare decat de depresie... cel putin asa am perceput eu lucrarile tale. La chitara ai fost decent, lucru care nu este de mirare la depressive black metal. In stil te-ai incadrat bine, chiar foarte bine, ai cantat foarte bine si ai redat ce trebuia de redat. Sper sa auzim si niste "chiuituri" :). Inca o data felicitari

 

Fac o mica paranteza la final: ce ai vrut sa spui cu GHIVECI la piesele mele?

Edited by Thorgrim
Link to comment
Share on other sites

Guest Sterben
Fac o mica paranteza la final: ce ai vrut sa spui cu GHIVECI la piesele mele?

 

n-am fost eu ala care a zis asta :-?? ziceam ca mi se pare ca ai cam mult delay pe piesa a doua.

userul Vladimir Tepes a zis cuvantul ala :)  (deasupra primului meu replay)

 

P.S. ar suna total altfel cu chiuituri dar ma aud vecinii si-or sa spuna ca-s prostalau lol

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Sterben
Foarte fain, bravo!

 

Daca e sa schimbi ceva, schimba tobele, adica fa cumva sa sune mai bine, chitara e ok, nu tre schimbat nimic, suna necro :) )

 

mersi. pentru urmatoarele inregistrari (cand o sa fie) ma gandesc sa cant dupa backingtrack facut in gp6. suna mai bine. si legat de chitara, am ridicat dozele un pic mai sus si acuma e 1 step down. pe inregistrarile alea cred c-am folosit standard si 1/2 down; nu mai stiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Guitar Hero

fain :) prima piesa e chiar tare... si sicner nu conteaza complexitatea cat sentimentul care il exprima si puterea cu care il exprima. keep up the good work :lol:

 

app uite o mica mel care am facut'o aq ceva vreme :lol:

 

sper sa va placa, desi inreg nu e de f mare calitate .

mel.mp3

Edited by Guitar Hero
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Sterben

 

sper sa va placa :lol:

 

e un fel de up mai... ritmat :) ) ( proaspat inreg azi )

 

 

 

 

pseudonimul tau ar putea fi Twiggy Raato. suna ca un fel de break sectiunea pe care ai inregistrat-o. in momentul asta asta esti cu un ton jumate mai jos ca mine :lol: a mea e 1 step down

Link to comment
Share on other sites

Guest Guitar Hero
pseudonimul tau ar putea fi Twiggy Raato. suna ca un fel de break sectiunea pe care ai inregistrat-o. in momentul asta asta esti cu un ton jumate mai jos ca mine :lol: a mea e 1 step down

 

pai oricum ms ca ai ascultat si ca ti'ai dat o parere :))) buna,rea nu conteaza e acceptata :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.