www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Achizitionare Acustica


Guest auchanderlucib
 Share

Recommended Posts

Guest auchanderlucib

In primul rand sunt nou si va salut,bine v-am gasit.Acum vreau sa trec la subiect:M-am gandit sa ma apuc sa cant la chitara,si normal ca pentru inceput vreau sa imi iau o acustica.Acum as vrea sa imi spuneti voi la ce ar trebui sa fiu atent cand imi iau una,etc.

p.s.:bugetul e pana in 400 ron

p.s.2:nu cumpar de pe net.Sunt din timisoara.

Link to comment
Share on other sites

Guest Beorn

Deci,dupa parerea mea,mai strange 50 de lei,si vei fi posesorul unui instrument foarte bun pentru pretul lui.

Acesta ar fi Fender CD-60. Problema principala e ca nu stiu daca sunt distribuitori Fender in Timisoara. Daca sunt,perfect,daca nu "da o fuga" pana in Sibiu,te costa o zi plina,cu trenul,desi cateodata nici pe aia n-o avem.

Daca mergi acolo poti s-o auzi,s-o vezi in fata ochilor,si ai de ales,e pe 3 finishuri parca,natural,negru si sunburst,vezi care-i lucrata mai bine,care suna mai bine. Asta este sfatul meu,sper sa-ti foloseasca macar putin!

Link to comment
Share on other sites

Guest auchanderlucib

Iti apreciez si iti multumesc,dar eu nu am timp de asa ceva,chitara trebuie sa fie in tm.Astept cu drag si alte pareri.

Link to comment
Share on other sites

Guest logos sau eros

Vezi ca la www.muzikia.ro au chitari Epiphone, Hohner si mai pot sa-ti aduca orice model de Fender. Uitate la ei pe site sau dute la magazin la ei ... poate gasesti ceva pe placul tau. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

Cumpara un Hohner de la Muzikia, sau un Ibanez de la MC Music. Poti incerca si Epiphone-urile din Muzikia, desi mie personal nu imi place corpul acestora, sunt oarecum incomode. Fender CD 60 este o chitara buna, insa ma indoiesc ca vei gasi in stoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.