www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Michael Kelly Variable Set Neck


lupul alb
 Share

Recommended Posts

Pai depinde ce vrei, actiune foarte buna sau sustain si ton mai bun. Daca se merita sau nu compromisul fiecare poate raspunde in functie de ce cauta. Eu personal prefer o chitara construita foarte bine din start si care sa sune foarte bine, fara grif cu o gramada de reglaje.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch#!v=Cs2Go_...feature=related

 

Ce parere aveti despre ideea asta de la Michael Kelly?

 

E o chitara construita suboptimal din start, iar sistemul asta de a regla actiunea nu rezolva absolut nimic. Dupa parerea mea e oleaca de pacaleala la mijloc: chitara e orientata oricum spre incepatori si nu spre chitaristi profi, iar un incepator se entuziasmeaza de multe ori prea repede din nimic. Cumparatorul o sa dea probabil actiunea jos la greu si o sa i se para ca e geniala chitara, chiar daca nu mai suna a nimic si intonatia e complet pe dinafara.

Segmentul de piata pe care il tinteste chitara asta sunt incepatorii sau chitaristii care inca nu au aflat ca actiunea la o chitara acustica se poate regla doar cu o pila si oleaca de rabdare. :)

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

E o chitara construita suboptimal din start, iar sistemul asta de a regla actiunea nu rezolva absolut nimic. Dupa parerea mea e oleaca de pacaleala la mijloc: chitara e orientata oricum spre incepatori si nu spre chitaristi profi, iar un incepator se entuziasmeaza de multe ori prea repede din nimic. Cumparatorul o sa dea probabil actiunea jos la greu si o sa i se para ca e geniala chitara, chiar daca nu mai suna a nimic si intonatia e complet pe dinafara.

Segmentul de piata pe care il tinteste chitara asta sunt incepatorii sau chitaristii care inca nu au aflat ca actiunea la o chitara acustica se poate regla doar cu o pila si oleaca de rabdare. :)

 

Si eu am zis la fel la inceput, ca e o chitara pentru incepatori si inventia asta e o chesti buna de marketing, dar am vazut ca au si chitari high end, full solid cu sistemul asta.

Eu ma intreb cum ar rezista sistemul asta la o cazatura, ca deh, se mai intampla :lol:

Link to comment
Share on other sites

Si eu am zis la fel la inceput, ca e o chitara pentru incepatori si inventia asta e o chesti buna de marketing, dar am vazut ca au si chitari high end, full solid cu sistemul asta.

Eu ma intreb cum ar rezista sistemul asta la o cazatura, ca deh, se mai intampla :lol:

 

O chitara din lemn masiv nu e neaparat high-end, iar simplul fapt ca au niste chitari mai scumpe in oferta nu inseamna nici pe departe ca sunt bune. Gasesti chitari din lemn masiv facute in china la greu, si cele mai multe tot nu suna bine.

Eu nu stiu cum suna chitarile astea, asa ca nu ma pronunt, in schimb sunt convins ca sistemul asta de reglare a gatului nu e bun de nimic. Dimpotriva :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.