www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Concert - Combo Din '82


Csongor
 Share

Recommended Posts

De vanzare combo Fender Concert din '82, numar de serie F 210529, 60 W, integral tuburi, tuburi nou-noute, stare foarte buna, cufar cu role pt. carat (26 kile combo-ul), fabricat in SUA, recenzii despre scula la adresa http://www.harmony-central.com/Guitar/Data...2_Combo-01.html, difuzorul este cel original. Pret: 1000 Euro negociabil. Eu il folosesc cu un Fender Highway1 Strat si suna ca in povesti si filme. Apropo, si chitara este de vanzare, vezi topicul postat de mine mai jos (sau mai sus). Impreuna, evident, le dau mai ieftin. Telefon: 0724 43 83 43, yahoo ID: fazekascsongor

post-696-1145106799_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare ampul. Este si blackface. Succes la vanzare. :)

 

Andrei

Nu e blackface din ala,ca altfel eram deja la Oradea dupa el,dar e foarte tare,e seria Concert II,pe designul lui Paul Rivera,cu difuzor facut de Electro Voice,are un clean cum nu mai auzi decat la un amp Rivera.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca am reusit sa captez atentia a doi cunoscatori al fenomenului. Din cate stiu eu, "blackface" se cheama modelul Concert fabricat intre '63 si '65, cunoscut si sub numele Concert I. Al meu este Concert II. In alta ordine de idei, m-ar interesa si schimb pentru un Fender pe tuburi mai mic (pana in 40 W). In special m-ar interesa un Deluxe Reverb.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.