www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inregistrari


Guest Dzieky
 Share

Recommended Posts

Guest Dzieky

Salutare...nu stiu daca a mai fost discutat topicu asta da.....As avea nevoie de un program de inregistrat cu microfon, as vrea sa ma inregistrez cu chitara...dar nu am program care sa tina mai mult de 1 minut inregistrarea...ma puteti ajuta?????PLS :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru inregistrari mici/idei de piese foarte bun mi se pare Acoustica Mixcraft. E destul de user'friendly si foarte stabil ... am impresia ca exista si o varianta freeware ...

Mi'a mai fost recomandat si Cakewalk Guitar Tracks ... da' eu nu m'am impacat asa bine cu el ...

 

Good luck ... and happy recording :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Volod

cool edit pro,este excelent pt nevoi casnice si daca te chinui un pic si ai si un calc cu placa audio buna,un procesor puternic si vreo 2 gb de ram...iti iese chiar o treaba profi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest yngwiejr

Salut!

 

eu iti recomand Cakewalk Sonar 5 profesional. incape pe un dvd. e chiar bun. adica daca vrei sa faci ceva mai profi. eu am auzit multe albume trase si masterizate in Cakewalk si suna de tampesti. pana il inveti e mai greu. dar merita efortul

 

 

Cristi

 

Salutare...nu stiu daca a mai fost discutat topicu asta da.....As avea nevoie de un program de inregistrat cu microfon, as vrea sa ma inregistrez cu chitara...dar nu am program care sa tina mai mult de 1 minut inregistrarea...ma puteti ajuta?????PLS :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu folosesc Cooledit... dar na...

 

Am si eu o intrebare: E normal ca pe o placa de sunet Creative SB! Live sa difere destul de mult ce aud si ce inregistreaza? Daca folosesc un distort de obicei mai ales daca incerc sa fac un power chord de genul

-

5

4

2

-

-

sunetul iese foarte fasait - mult mai fasait decat ce aud eu... si suna destul de prost... Efectul placii de sunet se face simtit...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.