www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tigari


firebird
 Share

Recommended Posts

Þin întotdeauna cont de proverbe :" Suma viciilor e constantã" ! La naiba, ºi eu am mãrit doza de alcool de când nu mai fumez. ªi am ºi pus vreo 6-7 kile pe mine. ªi se pun toate pe burtã, fir-ar ale naibii ! ªi alcoolul îngraºã, mai ales cel rafinat ( țuica º.a.), de bere nu mai zic...

 

bere FTW

 

o ingrasa ea dar ce fel de barbat nu bea? la gustu excelent care il are, ca salivezi numa cant de gandesti la o bere rece

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru decizie!

 

Depinde, ce te face sa simti nevoia sa fumezi? Daca fumezi ca sa te integrezi in grup, rareste intalnirile cu grupurile de prieteni care au efectul asta, sau, si mai bine, gandeste-te bine la dinamica voastra in grupul respectiv si cu siguranta vei descoperi ca tigarile compenseaza alte neajunsuri, care, rezolvate, vor duce ca efect secundar la eliminarea nevoii de a fuma in jurul lor.

 

Daca fumezi ca sa-ti linistesti nervii, odata ce ai gustat primele tigari si ai constatat efectul calmant, nu te mai lasi decat daca viata nu-ti mai face nervi. Asa ca cel mai bun sfat pe care ti-l pot oferi (care probabil acopera si primul caz de fumator) e sa-ti pui viata cat mai in ordine posibil, ca sa elimini efectul tutun. Evident, e mai usor de spus decat de facut.

 

Nu ma refer la nimeni in particular, nici nu as avea cum pentru ca nu te cunosc, si poate ma insel sau nu am acoperit toate cazurile. E doar Parerea Mea ™.

 

Poate te-ar ajuta mai bine un consilier specializat?

 

Semnat: un (sa speram, permanent) fost fumator.

 

nevoia sa fumez? - nu am idee; presupun ca era (sper) o obisnuita proasta; un ritual zilnic mai mult decat o dependenta (dat si de nivelul scaut de nicotina din tigarile fumate de mine) , pentru ca de cateva zile nu am mai fumat si nici nu simt nevoia (tare) sa fumez.

imi aduc aminte ca nu am mai "tras" nici una numai daca simt mirosul de tutun sau daca vad ca fumeaza careva sau daca mai beau o cafea; atat; in rest de parca nici nu as fi fumat niciodata.

e mult mai usor decat am crezut...merita...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.