www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[cumpar] Rocktron- Dc On Tap-power Supply


Guest funky strat
 Share

Recommended Posts

Guest funky strat

nou sau folosit-nu ma intereseaza atat timp cat functioneaza ca la carte. poate fi si alt brand atat timp cat face fata la 6 pedale fara sa bage zgomote cand merg toate,doar sa fie acelasi pret aproximativ.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Ti l-as vinde eu, daca as avea alta sursa de alimentare

 

Mie mi se pare un jeg de sursa (probabil am un jeg de retea de curent electric si acasa, si la camin, si la o sala unde am cantat cu ea, sau probabil amprimit una proasta, nu stiu), care face bucla de masa de nu-i adevarat, si baga pedalele un hashshshshshshsh chiar numa cu 3 pedale, dapoi cu 5 cate folosesc eu cu el..... (motiv pentru care ma tenta si sa iti cumpar hush-ul, dar nu am bani deloc acum). STIU ca e de la sursa, deoarece pedalele functioneaza fiecare impecabil cu baterie, dar deh... mi-i prea lene sa-mi bat capul sa "monitorizez" 5 baterii si sa tot scot jackurile din pedale ca sa nu se mance...

 

Sfatul meu: lasa sursele astea care dau curent nefiltrat, neregulat si neseparat, doar in paralel, ca sunt o jucarie pt copii mici. Primul lucru care o sa il cumpar pentru chitara cand o sa mai am candva bani, e o sursa calumea de curent (de fapt de tensiune :) ) pentru pedale.

Link to comment
Share on other sites

Guest funky strat

asta se va vedea la proba decisiva:wah+compressor+distors+noise reduction-on at once

 

ontz=iti cam luai teapa cu hush atunci ,ca asta-i foarte futacios la sursa de alimentare/daca nu-i filtrata bine ,baga mai mult cacao decat scoate[si io nu bag high gain &shit].mersi de pont! sa stii ca noise reduction pedalsurile nu scot baraiala de la surse de *****-mai rau-fiind o pedala-n plus amplifica mizeria provenita din transformator!cred ca osa-mi trag acumulatori ,numa costa peste bugetu meu actual/m-am lasat de fumat si altele...criza vietii!!!

Link to comment
Share on other sites

Nu am incercat, dar am auzit doar pareri bune despre voodoo lab pedal power 2 plus, si la cati bani am bagat in chitara, consider ca din punctul meu de vedere merita si asta ca o ultima investitie majora. Or you could go custom... Oricum, pentru mine daisy chain-urile si-au picat examenul.

 

Scuze pt off-topic, si spor in cautarea de o sursa meritoasa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten
Nu am incercat, dar am auzit doar pareri bune despre voodoo lab pedal power 2 plus, si la cati bani am bagat in chitara, consider ca din punctul meu de vedere merita si asta ca o ultima investitie majora. Or you could go custom... Oricum, pentru mine daisy chain-urile si-au picat examenul.

 

Scuze pt off-topic, si spor in cautarea de o sursa meritoasa :)

 

Am eu unul de vanzare...nou noutz, ambalajul si documentatie...

mess/mail caiush2006@yahoo.com

sau aici, daca vrei sa discutam

Link to comment
Share on other sites

Guest funky strat

azi am smuls adaptoru' de la rooter si i-am atasat 5 mufe:cu 2 scotea un tiuit slab,dar in 5 pedale e mamma!no noise at all.credca tiuitu ala se datoreaza faptului ca trafu' e pe 9volti cu2amperi si e cam mult pt 2/3 pedale cu consum de5miliamperi ,

da cu cat bagi mai mult pe el,cu atat merge mai blana!!

 

se poate inchide !mersi !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.