www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sfaturi Legate De Doze


Guest MoonFrozenChild

Recommended Posts

Guest MoonFrozenChild
Nu distrugeti si topic-ul asta, va rog!

 

Cat despre pustanul care a deschis topicul: zi-mi exact ce buget si ce vrei ca sa stiu ce sa-ti recomand. Ca idee eu iti spun sa te uiti dupa alea doua combo-uri despre care ti-am zis si o pedala buna, dar depinde ce fonduri ai la dispozitie.

 

Multumesc pentru intelegere. Buget: undeva la 2000 de lei. Nu ma interesaza brandul, doar sa aiba 100 - 150 W si sa merite investitia, nu ca si chitara care deja imi pune primele semne de indoiala in privinta calitatii.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru intelegere. Buget: undeva la 2000 de lei. Nu ma interesaza brandul, doar sa aiba 100 - 150 W si sa merite investitia, nu ca si chitara care deja imi pune primele semne de indoiala in privinta calitatii.

 

Chitara o vei schimba mai incolo. Pacat ca ai ales-o de la inceput, gasesti chestii mult mai bune in gama aia de pret, dar nu cred ca e ceva urgent. Daca te intereseaza, eu am un Reghin; nu mi-e rusine cu el si nu vreau sa-l schimb deocamdata (o sa iau altceva, dar mai incolo cand o sa am destui bani).

 

Din nou:

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1641

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1295

 

Probeaza-le si vezi care iti place mai mult. Hartke are si un 12AX7 in pre-amp si stiu ca vine cu tot cu foot-switch, la Ibanez CRED ca trebuie sa-l iei separat. Cu ajutorul foot-swich-ului schimbi canalele ampului in timp ce canti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.