www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Imi Cumpar O Chitara


Guest Sylviu
 Share

Recommended Posts

Guest Sylviu

vreau sa imi cumpar un Jackson DX 10D, i love that guitar..

 

am vazut la pro guitar k se poate si in rate..

 

1. cat ar fii rata pe luna la aceasta kitara ( nu stiu cat costa, pe site zice de la 17 milioane in sus )

 

2. dak reusesc sa imi dau kitara actuala pot achita o parte din bani pt aceasta kitara ? :)

 

3. a mai cumparat cineva vre-o kitara in rate ? vreau sa stiu cu cat ar costa mai mult la sfarsit..

 

 

kitara nu o au deocamdata la muzica, au zis k trebuie sa o comand si mie nu imi place sa cumpar lucruri pe nv eu sunt mai migalos cand e vorba de a cumpara ceva.. mai ales cand e vorba de o kitara.. a cantat cineva pe asa ceva ?

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

1. Valoarea ratei se calculeza in functie de dobanda perceputa de ei, valoarea chitarei si perioada pe care faci ratele (pana la urma tot un imprumut e doar ca e realizat prin ProGuitar si nu te duci tu direct la banca)

 

2. Mai mult ca sigur ca da. Trebuie discutate detaliile astea cu ei.

 

3. Normal ca o sa te coste mai mult. Altfel unde ar fi ratiunea lor financiara? Parerea mea e ca o sa te duca mai eftin daca faci un imprumut pentru nevoi personale la o banca, chit ca mai umbli dupa diferite acte, dar vei avea o dobanda mai mica... deci platesti mai putin

 

4. Experientele mele precedente cu baietii de la ProGuitar au fost foarte bune in sensu asta. Am comandat de la ei o chitara care a venit in vreo 3 saptamani sau o luna. Partea buna a fost ca eu nu am fost nevoit sa dau nici un ban inainte... Pur si simplu le-am zis... "vreau chitara aia, culoarea ailalta. Cand o gasesc in magazin?" Au aduso din Olanda (parca) am incercat-o, am cumparat-o.

 

PS: Daca nu esti salariat de cel putin 3 luni la vreo firma, ia-ti gandu de la rate. Nu cred ca se dau cu buletinu ca la Flanco...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

 

PS: Daca nu esti salariat de cel putin 3 luni la vreo firma, ia-ti gandu de la rate. Nu cred ca se dau cu buletinu ca la Flanco...

 

 

:) pai o sa fac pe numele maica-mii..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Sylviu

ok m-am hotarat..

 

vreau un jackson DX10D Firestorm, made in japan, cu doze seymour duncan si floyd rose licence..

 

exista kitara asta ( exact cu caracteristiicile de mai sus ) la noi la pro guitar ? dak da cat face ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Mai demult stiu ca aveau la Pro Guitar pe stoc un Jackson DX10D la vreo 19 milioane. :) Daca nu ai posibilitatea de a trece pe la magazin, incearca sa le trimiti un mail.De obicei au pe stoc modelul asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.