www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Student. Bucuresti


Guest axelrock
 Share

Recommended Posts

Guest axelrock

Salutari ! caut trupa stabila, dedicata, la care as vrea sa raman. :D

genurile care imi plac : alternativ, metal, classic, blues, jazz, country, folk, balade, simfonica...

Formatii preferate: Anberlin, Avenged sevenfold, Apocalyptica, Audioslave, bon jovi, Chris Rea, Carlos santana, cranberries, deep purple, disturbed, dragon force, Garry Moore, him, hoobastank, led zeppelin, lostprophets, manowar, nickelback, nirvana, ozzy osbourne, placebo, phoenix, rammstein, rise against, savage garden, sonata arctica, sr-71, sys. of a dawn, Trace Adkins , 3daysgrace, U2, within temptation, queen, Michael Bubbe, Sonny criss, Nat King Cole, BB King, Marilyn Monroe, ella fitzgerald, louis armstrong, etc etc.

Am 19 ani, ma inteleg bine k absolut orice gen de personalitati, nu prea am stare, as canta de dimineata pana seara, mi-e foame cam mereu, desi cre k asta n-are nici o relevanta :-?,

Cant pe un epiphone lp special II si ca echipament, am luat cursuri de blues, aaaaa,ca experienta, imi iese solo-ul din crazy train al lu ozzy cu zakk wilde, santana- smooth, maria maria, europa( nu in intregime desigur da in mare parte), blues la greu.

:):):lol:

Vreau sa cant prin strainate, si peste tot prin tara, vreau sa ajung sa am un gibson original din 59, si una fretless :), AND I WANNA GO DOWN IN HISTORY :lol::):lol:;)

Edited by axelrock
Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly

NightFly cauta chitarist pentru un an de zile (deocamdata). Vladimir , titularul nostru s-a retras anul asta din cauza unor probleme personale.

 

Noi am cautat mult timp si basist dar am renuntat si am dat cateva concerte in formula chitara, tbe, pian/voce

 

Stil: Coldplay/Travis/The Fray, Placebo, The Cure, U2, the Police

 

http://www.youtube.com/watch?v=iiyEP_SPZCs...feature=related

 

www.myspace.com/nightflyus cu mentiunea ca ce e inregistrat reprezinta cam 50-60%din soundul actual.

 

unul dintre linkuri e gresit cel cu feature related, uneori nu se incarca so

asta e cel corect
Link to comment
Share on other sites

Guest axelrock
NightFly cauta chitarist pentru un an de zile (deocamdata). Vladimir , titularul nostru s-a retras anul asta din cauza unor probleme personale.

 

Noi am cautat mult timp si basist dar am renuntat si am dat cateva concerte in formula chitara, tbe, pian/voce

 

Stil: Coldplay/Travis/The Fray, Placebo, The Cure, U2, the Police

 

http://www.youtube.com/watch?v=iiyEP_SPZCs...feature=related

 

www.myspace.com/nightflyus cu mentiunea ca ce e inregistrat reprezinta cam 50-60%din soundul actual.

 

unul dintre linkuri e gresit cel cu feature related, uneori nu se incarca so

asta e cel corect

 

 

Misto, sunt interesat, dati-mi un mail cva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest jama_ragga

Incep de la zero.Caut orice inseamna tinerete ,timp liber,dorinta de a canta si experimenta ,imagine,prospetime.Putin reggae,funk,Blues.Am loc de repetat ,ceva scule si studio.0723326321

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.