www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unde As Putea Incerca Un Roland Jazz Chorus In Cluj?


mammoth_mark
 Share

Recommended Posts

Salutare forumisti,

 

Deja de vreo 3 luni incerc sa gasesc amplificatorul cel mai potrivit pt mine, dar din pacate fara succes. Initial vroiam un Engl Screamer. Dupa ce am renuntat la el, eram aproape sigur ca vreau un Peavey Classic sau Fender Hot Rod. Dar in ultima perioada ma tenteaza la fel de mult si un Roland JC.

 

Stiti cumva un magazin in Cluj unde as putea incerca oricare dintre aceste amplificatoare(mai putin cel Peavey, pt ca am avut ocazia sa il incerc la un prieten)?

Pe un site am gasit ca la Barock se comercializeaza Fendere, dar nu au doar un FM65 in tot magazinul ce apartine de firma respectiva.

 

Daca nu exista dealeri, care sa aiba in stoc amplificatoarele mentionate mai sus de mine, as fi foarte recunoscator, daca s-ar oferi vreun posesor de amp clujean si mi-ar acorda cateva minute sa-i ascult live comboul. In primul rand ma intereseaza un JC.

 

La fel astept si pareri constructive in ceea ce priveste alegerea. Aproape uitasem... am nevoie de un amp pt jazz, blues, fusion.

 

Respect,

Mark

Edited by mammoth_mark
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.