www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Nativ Cauta Clapar


John Petrecce
 Share

Recommended Posts

Salutari!

Trupa Nativ activeaza de aprox un an sub acest nume in Resita si abordeaza genul pop/rock.

 

Oferim: -seriozitate maxima

-piese proprii-avem 10, din care 4 inregistrate si difuzate+cateva in lucru-toate cu versuri in romana (cover'urile au fost scoase treptat din repertoriu, ramanand doar cateva ptr backup functie de situatia live.

-sala proprie de repetitii si instrumente+echipamente de asemenea, pentru :voce;2 chitari; bas si tobe.

-concerte platite, iar noul coleg/colega va beneficia de acelasi tratament ca si ceilalti.

-mijloc de transport pentru trupa si echipament la concerte si alte deplasari.

 

Cerinte:-aceeasi seriozitate

-timp suficient pentru deplasari la concerte;media;inregistrari/studio-in scurt timp vom incepe inregistrarea albumului

-instrument propriu

-posibilitate de deplasare pentru repetitii in Resita (3-maxim 4- in timpul saptamanii)

-ceva experienta ca instrumentist si de scena; in sensul ca nu dorim sa irosim timp de ambele parti.

 

Poate mai trebuie spus ca varsta nu este un criteriu de selectie, dar cred ca e bine de stiut ca media actuala de varsta e undeva pe la 30 de ani.

 

Date de contact:

Dani (tobe) -0742312788

Hari (bas) -0723147664

John (chitara) -0730007899

Cata (chitara) -0722696388

Link to comment
Share on other sites

Haideti oameni bun, cautati o trupa profi? Ati gasit! Mult noroc la gasit clapar John!

Numai bine!

 

Multam de recomandare Vlad! Nu stiu daca ne putem numi "profi" dar ne straduim sa facem treaba cat mai bine.

Doritorii ar mai trebui sa stie ca vor avea sprijin si rabdare din partea noastra pentru a se integra bine in colectiv si nu vor trebui sa semneze de la inceput vreun contract sau alte clauze; vom pleca pe incredere si respect reciproc.Iata alte motive sa incercati!

Link to comment
Share on other sites

Haha Vladute ce faci? iara ne demonstrezi ca te-ai dus in inima Ardealului si ca nu putem profita de tine? :)

Am fost la un pas de a alege Timisoara ca oras in care sa urmez o facultate...ar fi fost destul de usor sa colaboram macar...

pacat...

"Tot raul spre bine"

Up!

Link to comment
Share on other sites

Am fost la un pas de a alege Timisoara ca oras in care sa urmez o facultate...ar fi fost destul de usor sa colaboram macar...

pacat...

"Tot raul spre bine"

Up!

 

Multumesc Vlad, ar fi fost frumos...Oricum, din ce am ascultat pe la tine cred ca'ti va fi destul de usor sa'ti gasesti trupa si in Ardeal-daca nu cumva ai si gasit deja :)

Link to comment
Share on other sites

postul e inca vacant!

 

Salut

 

Ce fain suna :).

Nu cred ca ajut cu nimic, da' bag si eu un reply aici.

Eu sunt din timisoara, si avem o trupa aici, nu-i f inchegata. Ar suna fain, doar ca distanta intre timisoara si resita este de 110 km, iar 3 4 ori pe sapt este solicitant... Mai ales cand ai sotie, si cand mai vine si un copil :).

Noi suntem toti cu job-uri, intre 27 - 32 de ani cam ... si repetam odata pe sapt. Chiar si asa gasim greu timp, deci imi imaginez cum ar fi de 3 4 ori pe saptamana.

 

Succes in a gasi. E greu sa gasesti o mana de oameni ok, cu care sa mai faci si o trupa, si sa mai fie si din zona, si sa mai fie si seriosi .. pfff .. stiu si eu cum e.

Noi acum suntem in formula pe care voi o tintiti (eu sunt la pian). Nu avem (inca) iesiri, da' stiu cum e sa dai peste o multime de entuziasti )mare parte forumisti - si dupa cateva sapt sa-ti dai seama ca ai pierdut vremea. In cel mai "bun" caz nu apar la prima intalnire si scutesti o luna =)).

 

Stiu totusi pe cineva, a cantat cu trupa Destin. Este din resita din ce stiu eu(sau caransebes ??), il cheama Eci, are cam 27 de ani, si poate ar fi interesat. Nu cred ca (mai) are instrument. Totusi, lucreaza ca prof pe langa timisoara, deci cu deplasarile, nu stiu cum va fi. Cand dau de el sau de nr lui am sa-l postez aici :).

 

Succes mult !!!

Ne mai auzim

Cezar.

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Ce fain suna :lol:.

Nu cred ca ajut cu nimic, da' bag si eu un reply aici.

Eu sunt din timisoara, si avem o trupa aici, nu-i f inchegata. Ar suna fain, doar ca distanta intre timisoara si resita este de 110 km, iar 3 4 ori pe sapt este solicitant... Mai ales cand ai sotie, si cand mai vine si un copil :).

Noi suntem toti cu job-uri, intre 27 - 32 de ani cam ... si repetam odata pe sapt. Chiar si asa gasim greu timp, deci imi imaginez cum ar fi de 3 4 ori pe saptamana.

 

Succes in a gasi. E greu sa gasesti o mana de oameni ok, cu care sa mai faci si o trupa, si sa mai fie si din zona, si sa mai fie si seriosi .. pfff .. stiu si eu cum e.

Noi acum suntem in formula pe care voi o tintiti (eu sunt la pian). Nu avem (inca) iesiri, da' stiu cum e sa dai peste o multime de entuziasti )mare parte forumisti - si dupa cateva sapt sa-ti dai seama ca ai pierdut vremea. In cel mai "bun" caz nu apar la prima intalnire si scutesti o luna =)).

 

Stiu totusi pe cineva, a cantat cu trupa Destin. Este din resita din ce stiu eu(sau caransebes ??), il cheama Eci, are cam 27 de ani, si poate ar fi interesat. Nu cred ca (mai) are instrument. Totusi, lucreaza ca prof pe langa timisoara, deci cu deplasarile, nu stiu cum va fi. Cand dau de el sau de nr lui am sa-l postez aici :lol:.

 

Succes mult !!!

Ne mai auzim

Cezar.

 

Salut Cezar si iti multumesc mult pentru reply :)

Intradevar, ar fi cam solicitante deplasarile din alte orase (chiar si apropiate) pentru repetitii, dar noi suntem toti de aici si cam asta ar fi…Repetitiile poate sunt cam multe acum, dar cred ca sunt necesare pentru o legare mai buna a trupei.Cu timpul se vor reduce cand lucrurile vor merge mai bine; deci nu's batute'n cuie;de fapt am inceput sa le mai reducem pana la minim 2 sau 3.Ideea e ca exista flexibilitate deoarece si noi (aproape toti) avem un job de zi cu zi dar care ne permite sa facem si asta.Problema de timp si de disponibilitate din partea noastra cred ca se pune mai mult pentru deplasari...

Revenind la ce cautam..la noi in orasel sunt cam putini oameni care canta la clape,majoritatea is tineri, dar stim toti ca la varsta asta prioritara in general e scoala si de obicei parintii decid pentru ei.Ca sa fiu sincer, avem totusi un prieten care ne mai ajuta cu clapa din cand in cand (mai mult la imprimari) dar nici pe el nu ne putem baza 100%, avand la randul lui trupa si alte angajamente.Ideea e ca ne trebuie un om care sa se implice. Pe Eci nu il cunosc din pacate dar astept vesti daca e cumva interesat.

Inca odata iti multumesc pentru sprijin, iti doresc succes cu trupa si sper sa ne mai auzim si poate sa ne si vedem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.