www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Incepator-mediu, Caut Trupa


Guest ciprian
 Share

Recommended Posts

Guest ciprian

Istoric muzical :): autodidact, cu lectii de pe net, etc. Am luat ceva lectii de chitara clasica (si o sa mai iau), deci am si oarece baze de teorie muzicala. De exersat exersez, dar nu simt ca asta are o finalitate. Ideea e ca m-am saturat de cantat singur in camera. I wanna do the real thing :|

 

Ce caut: Un loc de chitarist secundar intr-o trupa. Ceva de genul.. cantat acorduri mai pe fundal, arpegii, ritm, etc. Deci pentru cei ce cauta un chitarist si sunt dispusi sa-l formeze.. promit sa ma straduiesc.

 

Ce cant: Pink Floyd, Oasis, RHCP, Green Day, etc.

 

Ce folosesc:

- o clasica Hohner

- un ibanez SA120

- amp Vox Valvetronix 30W

 

ciprian/ 28 ani/ ciprian.nistor@gmail.com / 0726251557

Edited by ciprian
Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian

funny :). Anyway, se pare ca nu pot s-o mai dreg acum.. iar sinceritatea asta e buna pana la un punct.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest slouhend

Daca vrei chitarist mediu -thats ME-(am postat si yo peaicea da nimeni nu raspunde)

Ti-am dat add pe messenger! :)

 

PUNK AND FUNK IS NOT DEAD!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sal, mai e valabil anuntul?

 

Si eu sunt un chitarist din Timisoara si vreau sa intemeiez o trupa. Nu sunt un tip pretentios, imi place sa cant si la randul meu m-am plictisit sa exersez singur. Ceea as vrea sa cantam pt inceput sunt coveruri, gen Scorpions, Pink Floyd, Santana, Queen. Daca esti interesat anunta-ma. Singura mea pretentie ar fi sa ne putem intalni o data pe saptamana pt repetitii.

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian
Sal, mai e valabil anuntul?

 

Si eu sunt un chitarist din Timisoara si vreau sa intemeiez o trupa. Nu sunt un tip pretentios, imi place sa cant si la randul meu m-am plictisit sa exersez singur. Ceea as vrea sa cantam pt inceput sunt coveruri, gen Scorpions, Pink Floyd, Santana, Queen. Daca esti interesat anunta-ma. Singura mea pretentie ar fi sa ne putem intalni o data pe saptamana pt repetitii.

 

Salut

 

Mai e valabil anuntul. Putem sa discutam si sa ne intalnim eventual. Id-ul meu de mess e unum1c.

 

Cipi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.