www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Custom


Guest AlinMetallica
 Share

Recommended Posts

Uite cum ar arata a mea... mi-a iesit la 8300$, o chitara care fabricata in Koreea ar iesi la 1000-1500$.

Cred ca se merita s aiti faci custom numai daca vrei ceva cu adevarat special pe chitara, gen desene, sau gat subtire gen Ibanez pt o chitara cu forma de ESP, etc, etc.

 

P.S.: Sau daca ai extrem de multi bani :)

 

LE: damn, am pus flamed maple si am pus culoare black :)), hai sa zicem ca m-am gandit la see-thru black :))

Edited by robinfinity
Link to comment
Share on other sites

@draugr: nu vreau sa fiu carcotas, sunt numai curios daca SH4 nu ar fi prea hot pentru neck? Am vazut ca la Jackson RR5 scria SH4 si in bridge si in neck, dar aveam impresia ca e o eroare si e de fapt SH2 in neck (asta fiind "imperecheata" :) cel mai des cu SH4 in bridge).

 

scuze again daca suna a "bitching", era numai curiozitate

Link to comment
Share on other sites

preturile exagerate parerea mea , chiar si pentru afara...

cu 1000 - 2500 $ iti faci custom la Carvin cu tot ce vrei pe el ...personal as merge fara ezitare pe Carvin (recunoscand ca toti suntem subiectivi :) )

sau 2500 - 3500 $ poti alege o chitara de serie foarte OK: un Suhr , un Music Man :)

 

intrebare insa: vorbim de o chitara custom care chiar ar vrea cienva sa o faca sau doar asa ipotetic ...de placere !? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.