www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Merita Un Epiphone Les Paul Special 2


Metallicdude
 Share

Recommended Posts

Hello there...vreau sa iau un Epiphone Les Paul Special 2 dar nu stiu exact daca merita..la 700 de ron pretul ar merita...

As mai avea ceva bani pentru a mai face modificari la ea..dar ar fi prima chitara electrica si la electrice nu prea ma pricep...

 

Intrebarea e ...Merita chitara? ...si ce modificari sa fac pentru a se auzi mai bine?..(am cautat pe youtube filmulete si mi-a placut cum se auzea..)...ce amp recomandati? ce doze?...etc..

 

 

 

Scuzati ca sunt incepator....dar abia cant la clasica de un an jumatate...si vreau sa iau electrica

Waiting for comments

Link to comment
Share on other sites

Daca esti incepator atunci de ce deja te interesezi de ce doze vei schimba pe ea? Chitara ishi merita bani, nu e de top dar este o chitara buna la banii ei, amplif itzi iei unu de 15W sa potzi repeta acasa. Sfatul meu este sa te uitzi la rubrica mica publicitate ca sunt colegi de forum care chiar vand modelul asta de chitara si potzi sa-l iei mai ieftin si eventual sa il si incerci

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256

e buna pentru un incepator...dar avand in vedere ca nu ai inca urechea formata astfel icnat sa vezi ce ton te-ar caracteriza nu te arunca sa ii schimbi dozele

in plus nu merita sa bagi bani intr-o chitara ca aia.

succes

Link to comment
Share on other sites

Eo pana acu cantam la clasica Master of puppets, sollo-uri de la one,nothing else matters,highway to hell,seek and destroy...Faceam improvizatii de blues..:))

Anyway...ideea e ca am vazut ca e buna pentru multe gen-uri...pana acu am vrut sa imi iau un jackson js30ke dar m-am reprofilat pe o forma mai clasica.plus ca e mai ieftin epiphone-ul.

Pana acu auzit numa cuvinte de lauda..deci inseamna ca e destul de buna chitara...

Link to comment
Share on other sites

Eu detin aceasta chitara si sunt extrem de multumit de ea!

 

 

SI EU AM AVUT UNA PE CARE TOCMAI AM VANDUT-O.

PENTRU INCEPUT E FOARTE BUNA CHITARA, ISI MERITA BANII FARA PROBLEME.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Vladsteen
Eu detin aceasta chitara si sunt extrem de multumit de ea!

pai tu esti probabil un incepator care nu a probat vreodata chitari mai bune

 

SI EU AM AVUT UNA PE CARE TOCMAI AM VANDUT-O.

PENTRU INCEPUT E FOARTE BUNA CHITARA, ISI MERITA BANII FARA PROBLEME.

DA DE CE TIPI LA MINE ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.