www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Chitara Bas 400-500 Ron


Guest rHu
 Share

Ce e mai bine sa faca prietenul meu ?  

24 members have voted

  1. 1. Ce e mai bine sa faca prietenul meu ?

    • Sa mearga la bazar
      3
    • Sa riste sa ia o chinezaraie
      0
    • Sa isi puna sperante in topicul asta poate gaseste de vanzare
      7
    • Sa isi ia un Harley Benton sau o Hora
      2
    • Sa isi ia un alt instrument
      0
    • Sa aiba rabdare si sa stranga bani
      12


Recommended Posts

Am un prieten care vrea sa isi inceapa cariera muzicala , si se gandeste sa isi ia o chitara bas , dar nu isi permite sa dea mai mult de 400 RON , maxim 500 RON ( el este minor , mama lui da atat pe un instrument care nici nu stie daca o sa ii placa sau daca se va tine de el , daca ii place si se tine de el , ii va lua altul mai scump ) , asa ca vreau sa imi recomandati o chitara bas care sa se incadreze in pretul acesta !

 

Am pus topicul acesa si pe xBass , dar din ce a iesit acolo reiese asa :

Sa mearga la bazar si sa dea alti bani pe reparatii

Sa riste sa ia o chinezaraie

Sa isi ia un Harley Benton electric sau o Hora electro-acustica (care stim cu totii cum sunt)

Sa isi ia alt instrument ( chitara normala - cu 6 corzi )

Sa aiba rabdare si sa mai stranga bani

 

El isi pune sperante in acest topic , poate gaseste ceva de vanzare la pretul acesta !

 

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate

Doamne, asta am spus si eu sa incerce un instrument, sa se duca Alex la Muzica sau ceva si sa vorbeeasca cu aia sa vada ce ii place, sau sa vada cum ii place chitara mea (sau a ta) si gata. Nu trebuia sa faci postu asta degeaba... Adica forumu e pt. ceva mai serios.... ai mai avut un post dasta cu bas pt. tine de ce nu ai ales ceva din lista aia care ti-au recomandat-o colegii ca practic e acelasi lucru... Asta e un post facut degeaba :)) :)

Link to comment
Share on other sites

Doamne, asta am spus si eu sa incerce un instrument, sa se duca Alex la Muzica sau ceva si sa vorbeeasca cu aia sa vada ce ii place, sau sa vada cum ii place chitara mea (sau a ta) si gata. Nu trebuia sa faci postu asta degeaba... Adica forumu e pt. ceva mai serios.... ai mai avut un post dasta cu bas pt. tine de ce nu ai ales ceva din lista aia care ti-au recomandat-o colegii ca practic e acelasi lucru... Asta e un post facut degeaba :)) :)

Atunci cand voiam bas , eram in aceasi situatie ca el , nu imi permiteam sa dau atatia bani pe un instrument pe care nici eu nu stiam daca ma tin ..

Mi-am luat chitara acustica , bun , acum o tin pe drumul asta - 6 corzi -

Acum lasa-ma pe mine , am pus topicul asta cu speranta ca gasesc pentru el , de vanzare , un bas cu pretul asta !

 

Cauta ... probeaza ... daca pui intrebari aici nu o sa vina basu la tine.

 

off:Soulmaster imi place semnatura ta de unde o ai ?

 

Hmm .. si eu care credeam ca imi vine colet ! ( totally ironic )

 

Caut pe cineva care are de vanzare , daca nu gasesc va incerca un alt instrument sau va risca pe un Harley Benton !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Insane.child

 Daca chiar vrei , am eu un bass HARLEY BENTON HBP120BK de vanzare.Are corzi de warwick puse acuma recent , si cu husa si cablu la 300 de roni. Idul meu este insane.child91.Mersi  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mdalinn
Daca ai vrea sa bagi un ochi la mica publicitate o sa vezi ceva bass-uri care se incadreaza. eu stiu cel putin unul (al colegului de camera, un aria :) ), ca sa nu zic de mine.

 

off: mai gigiflex, semnatura am... luat-o si eu la randul meu de la alt user rgc. sper ca nu s-a suparat.

 

sa inteleg din semnatura ta ca esti foarte slab la pat :)))) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest FunkyMonkey

Cauta un jazzbass flying v intors hollowbody cu tremolo culoarea verde fosforescent ! :))

Ala sigur o sa fie 400-500 RON ! :) :)

 

off - chiar e tare semnatura Soulmaster

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.