www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Sa Mai Apropii Corzile De Grif


Guest just_bored
 Share

Recommended Posts

Guest just_bored

Sal la toti!Cant de vreo 4 luni la chitara, sunt la inceput, si as dori niste sfaturi. Am cumparat de curand o hora iris solo si sunt destul de multumit de ea. Are o doza dubla si una simpla, are sunet plin, si sustain bunicel,insa la corzi e problema. Corzile au fost destul de departate cand am cumparat-o dar le-am ajustat(avea un inaltator reglabil,cre' k asa se zice :) ), insa tot nu sunt chiar "comode".In primul rand, as vrea sa-mi spuneti cat trebuie ajustate(eu le-am apropiat cat am crezut :) ).Am inteles ca as putea"cobori" griful?? ,dar nu stiu exact cum. Chitara are un surub la capatul grifului,paralel cu griful, si nu stiu exact daca de acolo l-as putea apropia de corzi. As mai vrea sa stiu ce corzi ar fi mai bine sa folosesc, mai moi.

Edited by just_bored
Link to comment
Share on other sites

Guest just_bored

Oups! A fost mutat topicul si am crezut ca l-au scos :) oricum, am mai adaugat ceva, si, in privinta corzilor m-am lamurit, dar daca puteti sa-mi spuneti de faza cu griful...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.