www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Oameni Pentru Trupa Rock (ceva Original)


Guest Iulius Raven
 Share

Recommended Posts

Guest Iulius Raven

M-am gandit sa incerc si eu marea cu degetul si incerc sa creez o trupa de rock. Ce as vrea eu ar fi ceva original prin care sa se regaseasca influente Marilyn Manson, Disturbed, Mudvayne, Breaking Benjamin, Godsmack si altele cateva. Fara black si chestii de-astea (ragaieli si garaieli). Adik vreau sa fie ceva dur dar sa fie arta pana la urma :(

Eu actualmente sunt chitarist si cam asta as vrea sa fac in aceasta trupa.

Background-ul meu este cam urmatorul:

- fac muzica de la 9 ani si pana in acest moment am studiat urmatoarele instrumente: pian, chitara si tobe. La toate instrumentele mentionate pot sa cant destul de bine si pe deasupra am facut si doi ani de canto - deci pot fi si vocalist. Am cantat aproape toate genurile de muzica de la muzica clasica pana la muzica lautareasca (apropo am cantat si la nunti) si la diverse evenimente si mini-concerte de-a lungul timpului. Am avut si doua trupe de rock in Bucuresti pana acum cu una dintre ele (Sistem Nervos)

chiar am avut cateva aparitii in Club A si la Alternative Nation la MTV Romania. Oricum instrumentul meu favorit este chitara si pe asta vreau sa raman. Apropo la chitara cant cam de doi ani dar am avut cateva intreruperi. Nu pot sa spun ca sunt Hendrix sau Jimmy Paige pe chitara dar ma descurc onorabil...cred :) In principiu caut un basist, un tobar, un vocalist, un al doilea chitarist si eventual un clapar. Daca se intampla sa fie o trupa deja inchegata care sa se afle pe aceeasi lungime de unda cu mine si in care as putea sa ma integrez cu atat mai bine. Oricum eu as avea in cap ceva original la baza caruia sa se afle un concept mult mai puternic decat datul cu capul de pereti si sa nu intelegi mai nimic,lucru pe care il fac majoritatea trupelor de rock din undeground care pare-se ca merg pe ideea cu cat mai dur si mai neclar cu atat mai cool. Parerea me e ca se insala si consider ca lipsa de originalitate, de multe ori chiar lipsa de studiu pe instrumentele pe care activeaza si alte cateva chestii stau la insuccesul rockului in Romania.Hei stiu ce vrei sa zici in legatura imaginea rock-ului in Romania si sunt de acord ca Romania inca nu este un teren propice pentru rock si probabil nu va fi niciodata dar ce am spus mai sus oricum ramane valabil.Sunt multi idioti care habar n-au ce inseamna o terta sau cum se ia un "La major 6-9+" pe un instrument :) si sunt gata oricand sa dea sfaturi in acest domeniu si ce si mai trist e ca se si cred cunoscatori in ale muzicii...Probabil ca mai e la mijloc si o chestiune de gust dar asta stim cu totii ca e "bull-shit" si ca nu e nici pe departe motivul pentru care rock-ul este atat de vitregit in Romania...Important e sa atragi atentia cuiva care sa te scoata din kakat(Romania) :) Oricum daca esti intersat si crezi ca ar fi o idee sa incercam ceva da-mi un semnal si vorbim mai multe si...cine stie poate...iese ceva... B)

(iulius_raven@yahoo.com)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.