www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nedumerire Line 6 Spider 4.


Guest m1ckey
 Share

Recommended Posts

Salut, am citit un review facut de cineva ca Line6Spider poate e compatibil doar cu pedala lui de efecte,deci nu poate primi si altele cum ar fi Wah-wah`ul.

 

Ma gandesc sa imi cumpar un Line6 deci va rog cei care stiti sa`mi spuneti daca e adevarat sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Ce pedala lui de efecte, ma? Ala e foot controller. Cauta pe google/wikipedia si vezi ce face un footswitch din ala (la Line6 se numeste FLV Shortboard).

 

Alte efecte gen "wah-wah" se baga ori in lant, adica Chitara - cablu - "Wah-wah" - cablu - Intrare Amplificator; ori daca nu se baga in bucla de efecte, daca amplificatorul are asa ceva, si vrei s-o folosesti.

Edited by Sto
Link to comment
Share on other sites

e compatibil si cu alte efecte doar ca nu de multe ori se impaca prea bine.

eu am un spider III si am incercat cu un cry baby si nu prea mi-a placut cum suna, dar foot controleru de la ei merita.

si nu-i musai sa iti iei shortboard cum zice Sto mai sus. este si FBV express care e mai mic, mai ieftin si are pedala de wah wah.

la fel am procedat si eu si sunt foarte multumit. sper doar sa existe fbv express si pentru spider IV. nu m-am documentat indeaproape sa vad, dar ar trebui sa fie.

Edited by Galfi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.