www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Line6 Variax 500 Lh Red


direwind
 Share

Recommended Posts

salutare,

 

sunt stangaci, as dori sa invat sa cant la chitara electrica, si imi trebuie una LH.

nu prea am gasit prin bucuresti chitari LH in perioada asta ( pe la sfarsitul lunii mi s-a confirmat ), dar un baiat mi-a facut aceasta oferta:

 

	 mai am ramas pe stoc un Line6 Variax 500 LH Red (vezi poza atasata).
 E un model care nu se mai face de vreo 2 ani, de-aia nu-l mai gasesti pe site la Line6.
 Specificatiile sint cele de la Variax 600 (de fapt este un 600 dar LH si neck-ul de asemenea diferit).
 Chitara este noua, doar a fost scoasa din husa, nici macar nu a fost acordata.
 Dat fiind ca este un model care nu se mai face si o avem de mult timp  in stoc, pot sa o vind cu 1000RON (pretul ei real era mult mai mare).

 

 

Poza ar fi aceasta, doar ca e rosie ( din pacate )

 

315GQD5X3QL._SS500_.jpg

 

Ce parere aveti ? Merita aceasta oferta ? Nu ma pricep deloc.

Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

sunt stangaci, as dori sa invat sa cant la chitara electrica, si imi trebuie una LH.

nu prea am gasit prin bucuresti chitari LH in perioada asta ( pe la sfarsitul lunii mi s-a confirmat ), dar un baiat mi-a facut aceasta oferta:

 

	 mai am ramas pe stoc un Line6 Variax 500 LH Red (vezi poza atasata).
 E un model care nu se mai face de vreo 2 ani, de-aia nu-l mai gasesti pe site la Line6.
 Specificatiile sint cele de la Variax 600 (de fapt este un 600 dar LH si neck-ul de asemenea diferit).
 Chitara este noua, doar a fost scoasa din husa, nici macar nu a fost acordata.
 Dat fiind ca este un model care nu se mai face si o avem de mult timp  in stoc, pot sa o vind cu 1000RON (pretul ei real era mult mai mare).

 

 

Poza ar fi aceasta, doar ca e rosie ( din pacate )

 

315GQD5X3QL._SS500_.jpg

 

Ce parere aveti ? Merita aceasta oferta ? Nu ma pricep deloc.

 

Nici nu sta pe ginduri la banii astia(daca ii ai).Chitara este de calitate,din materiale foarte bune si cu finisaje excelente.Gitul este lacuit si mina aluneca foarte usor.Nu falseaza de loc iar cheitele in baie de ulei tin bine acordajul.Traductoarele sunt piezzo,incluse in bridge,electronica da semnal mare si complet lipsit de zgomot.

Eu am un 600 si merge deosebit de bine:action,sustain,emuleaza toate sound-urile

chitarilor electrice si acustice,toate tipurile de acordaje etc.singura parte mai slaba este nut-ul(pragusul)din plastic care cam agata cind fortezi vibratorul.Daca vrei,ulterior il schimbi cu unul din os sau bronz.De asemenea daca emularea variantelor strat sau tele

(sau ale altor chitari)nu te satisface pe deplin(putin probabil) poti sa-ti pui orice doze suplimentare doresti,loc fiind mai mult decit suficient. La pretul asta consider-o un bargain.Mai multe detalii daca vrei la tf: 0744640203.

Link to comment
Share on other sites

Am sa merg zilele acestea sa o vad. Problema e ca nu stiu sa cant, tipul mi-a spus ca nici nu e acordata si ca nici el nu prea stie sa cante. Nici nu am un coleg cu care sa merg sa vad chitara.

Eu am mai cantat la acustica cateva luni cu cativa ani de zile in urma. Cred ca voi reusi s-o acordez si imi mai amintesc cateva cadente.

 

Cum ar trebui sa-mi dau seama ca sunetul e curat iar chiatara e noua ? Ceva sfaturi, va rog ?

Edited by direwind
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.