www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Niste Ajutor


Guest robbys

Recommended Posts

Guest robbys

Salut ! :) acum 4 ani,la scoala a venit un mos care spunea ca da lectii de chitara....Eu find mic (clasa a 3-a) m-am decis sa ma duc deoarece mereu mi-a placut chitara.Profu mi-a luat o chitara clasica si am inceput sa invat.Dar cu timpul pe cand cresteam a inceput sa numi mai placa stilul clasic de muzica.Incepeam sa fac lectii din sila...ptr ca parintii ma inpulsionau sa nu renunt,chiar daca mie nu-mi mai placea muzica pe care mi-o preda.Acum cateva luni am renuntat la acel profesor. Acum as vrea sa-mi iau o chitara electrica dar am auzit pe multi care spun ca o data ce ai inceput cu chitara clasica si ai facut vreo 4-5 ani, este extrem de greu sa treci la electronica ..ptr. ca este cu totul altceva.Asa ca am decis sa imprumut o chitara western de la cineva care nu mai canta ,pana cand parintii vor avea venitul necesar pentru o chitara electrica. si m-am apucat de cantat tabulaturi de pe net.De cand am inceput sa cand cu acustica am realizat ca iubesc chitara.

Ce credeti,as putea trece atat de brusc de la chitara clasica la electrica..?

 

P.S. va rog sa nu faceti misto de varsta mea.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! :) acum 4 ani,la scoala a venit un mos care spunea ca da lectii de chitara....Eu find mic (clasa a 3-a) m-am decis sa ma duc deoarece mereu mi-a placut chitara.Profu mi-a luat o chitara clasica si am inceput sa invat.Dar cu timpul pe cand cresteam a inceput sa numi mai placa stilul clasic de muzica.Incepeam sa fac lectii din sila...ptr ca parintii ma inpulsionau sa nu renunt,chiar daca mie nu-mi mai placea muzica pe care mi-o preda.Acum cateva luni am renuntat la acel profesor. Acum as vrea sa-mi iau o chitara electrica dar am auzit pe multi care spun ca o data ce ai inceput cu chitara clasica si ai facut vreo 4-5 ani, este extrem de greu sa treci la electronica ..ptr. ca este cu totul altceva.Asa ca am decis sa imprumut o chitara western de la cineva care nu mai canta ,pana cand parintii vor avea venitul necesar pentru o chitara electrica. si m-am apucat de cantat tabulaturi de pe net.De cand am inceput sa cand cu acustica am realizat ca iubesc chitara.

Ce credeti,as putea trece atat de brusc de la chitara clasica la electrica..?

 

P.S. va rog sa nu faceti misto de varsta mea.

 

E chiar recomandat sa incepi cu muzica clasica si dupa sa treci la electrica. Daca te-ai tinut de treaba cu clasica, nu vad ce probleme ai putea sa ai cu electrica. In fond, toata muzica din prezent se bazeaza pe muzica clasica :). Eu zic totusi sa strangi bani si sa iti iei o chitara electrica calumea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest robbys

multumesc pentru raspunsuri ...

 

vreo 4-5 ani, este extrem de greu sa treci la electronica ..

si ma scuzati...am vrut sa spun electrica..am gresit :)

Link to comment
Share on other sites

Guest euthanasius
multumesc pentru raspunsuri ...

 

 

si ma scuzati...am vrut sa spun electrica..am gresit :)

 

eu 1 nu ma iut la asa ceva. deci pune mina si rock`n roll :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.