www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Profesor/meditator Chitara


Guest usedtobeNemesh
 Share

Recommended Posts

Guest usedtobeNemesh

Salutare. "Rasfoiam" zilele trecute anunturile in care varii persoane ofera lectii de chitara insa nu stiam pe cine sa aleg. In prima faza ma gandeam ca mai "buni" ar fi cei care cer mai multi bani/sedinta insa poate ca respectivii se supraevalueaza si iar nu e bine. Asadar rugamintea mea ar fi daca se poate sa-mi recomandati si mie pe cineva, o persoana cunoscuta, in care aveti incredere si care merita sa fie recomandata. O singura cerinta as avea: sa fie din Bucuresti. Multumesc si astept raspunsurile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Guest usedtobeNemesh
ce anume vrei sa inveti? sau, mai bine zis.. cat de mult vrei sa aprofundezi cantatul la chitara?

 

Pana la nivelul la care diferenta dintre mine si un chitarist profesionist sa se faca doar prin talent/har/simt artistic sau caracteristici fizice(lungimea degetelor, forma lor). (nu cred ca are rost sa dau exemplu de chitarist-legenda pentru ca mi se pare o greseala ca cineva sa se ghideze dupa un anumit stil; fiecare trebuie sa-si descopere propriul stil, daca daca seamana cu ceva existent)

Edited by usedtobeNemesh
Link to comment
Share on other sites

Pana la nivelul la care diferenta dintre mine si un chitarist profesionist sa se faca doar prin talent/har/simt artistic sau caracteristici fizice(lungimea degetelor, forma lor). (nu cred ca are rost sa dau exemplu de chitarist-legenda pentru ca mi se pare o greseala ca cineva sa se ghideze dupa un anumit stil; fiecare trebuie sa-si descopere propriul stil, daca daca seamana cu ceva existent)

 

Dupa parerea mea, propriul stil il creezi studiind stilurile chitaristilor care te influenteaza, dupa care le combini.Dar asta e sa zicem cam 50% din propriul stil.Cealalta parte este influentata de talen/har/simt artistic.

Link to comment
Share on other sites

Guest usedtobeNemesh
Dupa parerea mea, propriul stil il creezi studiind stilurile chitaristilor care te influenteaza, dupa care le combini.Dar asta e sa zicem cam 50% din propriul stil.Cealalta parte este influentata de talen/har/simt artistic.

Oricum, deocamdata nu prea are importanta chestia asta(desi ar fi interesant daca ar trebui sa combin Iron Maiden cu Pink Floyd). Tot ceea ce ma intereseaza acum este sa gasesc omu' care poate sa ma invete chestii d-ale cantatului.

Link to comment
Share on other sites

Guest usedtobeNemesh
+10 danpopp

 

nu ezita sal suni, lectii de la f simple la complexe, fac de peste un an si se merita la maxim; pretul o fi mai mare decat la altii dar se face la un nivel ridicat

Si cam cum ar fi un pret "mai mare decat la altii" ?

Edited by usedtobeNemesh
Link to comment
Share on other sites

mergi si vezi :) academia de rock, a lui adi manolovici, are concert maine, cred...

cyfer are jam session marti, in big mamou..

iti poti face o idee

 

mai e rockschool, din semnatura mea, unde il ai pe neuro, dar nu ai private lessons.

mai e cristi gram, daca o mai primi in perioada asta elevi noi.

mai e corrado, dar aceeasi poveste cu elevii noi

 

toti sunt profi buni, depinde acum si de... cum iti place. :)

cyfer si neuro se bazeaza pe teorie si improvizatie, primul preponderent pe blues.

cristi gram pe tehnicitate dobandita prin exercitii.

danpopp, daca nu incurc idul :) pe teorie si studiu de piese.

adi manolovici si corrado nu stiu, insa am vazut ca elevii lor sunt destul de tehnici

Link to comment
Share on other sites

Guest usedtobeNemesh

Ok, merci mult pentru recomandari. Pana dupa sarbatori cred ca o sa ma hotarasc cu cine o sa ma urc in barca si poate se rezolva si problema locurilor disponibile. Pana una-alta, sarbatori fericite si un an nou cat mai bogat in bucurii. Pa pa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.