www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aria Sau Ibanez


Guest AlinMetallica
 Share

Recommended Posts

Guest AlinMetallica

Salut again. Am un prieten care ar vrea sa se apuce de bass (l-am convins ca e cam cel mai usor instrument) si am fost cu el la mcmusic sa vad daca ii place. Ia placut si acuma poate sa il ia (cadou de ziua lui) + ceva din alocatie si strange cam pana in 7 milioane. Acum daca raman nu se supara nimeni dar acolo nu avea decat de astea de la 12-13 mil in sus. Deci recomandati-mi va rog un bass bun pentru incepatori la un pret mai accesibil. Avea cateva aria si cateva ibanez... si as vrea sa stiu ce recomandati a fi mai bun.

http://www.mcmusic.ro/department.php?bid=1...&NrPagina=1

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Basurile Aria din categoria aia de pret sunt facute din placaj.

 

Uite aici o oferta, ti-l dau cu 7 mil cu husa din material Ibanez.

 

 

L.E. nu stiu de ce s-a postat de 2 ori, rog un admin sa stearga un post, mersi :)

 

Da, personal mi se pare bine. O sa vorbesc cu el sa vad daca il pot convinge, dar are o parere destul de proasta despre 2nd hand, ca daca iei de la magazin poti sa il dai inapoi daca are probleme sau mai stiu eu ce alte tampenii mai zicea. Eu unul incerc sa il conving ca 2nd hand nu inseamna prost. Oricum multumesc de oferta.

Stii... Asta-mi place. Nu are idee de nimic, incerci sa il inveti de bine si? Face pe smecheru si stie el. Oricum trag si de asta cat pot ca e o sansa de a mea sa-mi fac trupa. Lol =)))...

Thanks again man!

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

Omule am un ghinion teribil! Acum vrea sa se apuce de chitara pentru ca a vorbit cu unul care face chitara clasica de la 9 ani si care i-a zis ca bassul e doar pentru acompaniat. So ^@%@#% what? Si la chitara (inafara de chitara clasica) e tot de acompaniat (ca de solouri exista si de bass). Dar imi place. Mai are putin si imi da sfaturi :) . Acum vrea sa faca si cu un profesor. Eu imi bag piciorul ca nu mai suport. Incerci sa-l inveti de bine si el te-nvata pe tine stii? L-am ajutat cat am putut. Am vorbit pentru el la magazin ca el zici ca era intr-o tara straina (bine recunosc, m-am distrat: am dat la tobe, am incercat chitari, amp-uri, electroacustice, basi electroacustici si electrici :)), dar bine asa. Copil fara viitor. Am ramas fara cuvinte :) .

 

LE: Oricum bass-ul este un instrument folosit la majoritatea genurilor de muzica.

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
He he, vãd cã e un fenomen generalizat la începãtori. :)

Fã-i cadou bassul lui @teckus și n-o sã-l refuze. :)

 

Eu m-am certat cu taicamiu ca vreau doze noi si tu imi spui sa cumpar un bass ca sa il fac cadou? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.