www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Vocal - Bucuresti - Trupa Hard-rock(si Putiin Metal)


Shumu
 Share

Recommended Posts

Salutare! In primul rand - ne aflam in Bucuresti. Formatia: trei chitaristi, un baterist si un basist - cantam fiecare de trei ani si ne-am propus sa infiintam o trupa de hard-rock cu ceva influente blues(si ca sa fim un pic variati ne-am gandit si la ceva heavy metal, dar nimic prea exagerat).

Punem accentul pe feeling, astfel incat produsul final sa fie unul placut si de calitate. Ca idee mai exacta, noi ne-am gandit la o combinatie dintre Guns N'Roses, Led Zeppelin si Trooper. Evident, este mult loc de interpretat iar fiecare membru al formatiei va contribui cu stilul si ideile proprii. Nu suntem formatie de cover-uri, avem destule inceputuri de melodii care se vor transforma in ceva complet..cand o sa avem si versuri pt ele.

Suntem oameni deschisi la idei noi, si invatam constant lucruri care ne ajuta sa progresam ca formatie. Atmosfera este una de relaxare si distractie dar in primul rand ne leaga placerea de a canta, fapt care ne determina sa luam in serios acest lucru si sa fim cu totul dedicati muzicii.

De la vocal dorim sa stim ca putem conta pe el, sa fie o persoana de viata si sa poata veni cu versuri, idei pt melodii.

Aici nu exista un "sef" al formatiei, suntem toti egali iar parerile si gusturile fiecaruia conteaza in aceeasi masura.

 

p.s: pt mai multe detalii puteti scrie aici pe forum, sau ma puteti contacta la tel. 0722.907.483 la orice ora, sau pe mikke_faqu@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.