www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inelar + Deget Mic


Guest Frukwan

Recommended Posts

Guest Frukwan

salut! mi-e dificil sa fac pulloff cu degetul mic cand imediat dupa aia trebuie sa fac si cu inelarul. niste exercitii? :) fac toata ziua 1h3h4p4p3 si nu suna cum trebuie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
de cat timp canti la chitara? io cant de vreo 6 luni si io nu am nici o problema de genul si nici cu power chords,bareuri si sa ajung la fretul 1 la 5;))

Esti sigur ca ai citit bine? Pune inelarul pe fretul 3 si degetul mic pe 4 si incearca sa faci 4p3 pe toate corzile si spunemi daca toate iti suna perfect. La 6 luni ma indoiesc.

 

@Frukwan, cu timpul o sa iti vina mai usor. Eu iti recomand acest clip

. 10 minute pe zi ajung, apoi joaca-te cu game, mai canta cate ceva. In timp o sa iti iasa :)
Link to comment
Share on other sites

dar nu sunt deloc grele :)

 

pot sa fac foarte bine unii invata mai repede altii mai greu io stiu wake me up when september ends,good riddance,dust in the wind si o gramada alte chestii barreuri si normal k hammmer on io nu inteleg totusi ce ii asa de greu tii apasat degetul pe o coarda si pe urmatorul fret al corzii apesi cu alt deget si gata :)

 

scz asta ii si mai usor de facut decat ce am zis eu:D

Edited by shedow11
Link to comment
Share on other sites

 Am inceput si eu sa iau lectii pe net de aici : http://www.youtube.com/watch?v=yo6D6ee4Y30 

 

Sunt 11 lectii.De la lectia 5 incepe "treaba" ca sa spun asa.Hammer on si pull off.

 

Acum pot sa spun ca imi este cam greu.Ma descurc si nu prea cu toate ca nu pare extrem de greu.

 

Ideea este ca nu stiu care este exact pozitia corecta a mainii stangi pe griff si cred ca asta e un lucru destul de greu.

 

Ma poate ajuta cineva cu un clip sau ceva indicatii?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.