www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Soulfly si concertul din Timisoara


vfurdean

Recommended Posts

pai per total a ieshit bestial(cel putin la fel ca si acum 2 ani), la sunet nu au excelat, se putea mult mai bine, dar din cauza problemelor cu pana de curent nu au facut probe de sunet cum trebuia.

 

in orice caz o seara memorabila.

 

marc rizzo a demostrat ce inseamna sa fii kitarist bun, modern(sound,imagine,prestatie,show)

Link to comment
Share on other sites

Sunetul a fost f prost...asa cum a zis si pixy a fost o pana de curent...concertul a intarziat iar cand am reusit eu sa intru Linea 77(trupa de deschidere) deja incepusera sa cante...fazele astea numai in Romania se pot intampla. Parerea mea e ca si sala in care s-a tinut a fost de vina ( sala de sticla + fier + beton si rigips ) avand o acustica f proasta.

Anyway..Soulfly au fost super, numai prezenta lor acolo a umplut sala cu o energie aparte..si Max rulz...omul ala e legenda! La un moment dat l-au luat pe un pusti din prima linie si l-au pus sa bata la o toba..a fost demential! Marc Rizzo a bagat f fain la chitara...a avut un moment a lui in care trebuia sa bage un solo la o semiacustica dar jumatate din solo nu s-a auzit deloc .. :)

Una peste alta a fost frumos...s-a simtit ca Soulfly este o trupa cu greutate si publicul a reactionat f bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.